Tłumaczenie maszynowe

Peter Adams, właściciel wtyczki PhotoPress , ogłosił kilka tygodni temu, że nadszedł czas, aby jego projekt znalazł się w centrum uwagi. „Czas na PhotoPress”, brzmiał tytuł jego postu, w którym przedstawił czterofazowy plan na przyszłość swojego projektu.

Adamsowi nie jest obce manipulowanie WordPressem w celu dostosowania go do potrzeb fotografów. Opisał fotografię jako swoją pierwszą miłość i drugą karierę. Początkowo sztukę robienia zdjęć odkrył w liceum, a na początku lat 90. wyruszył na studia, aby zostać zawodowym fotografem.

Został zatrudniony do tworzenia stron dla internetowej agencji reklamowej, która tworzyła projekty dla Netscape, Białego Domu, Billa Clintona i dziesiątek firm z listy Fortune 500. Spędził następne 15 lat zakładając lub prowadząc firmy technologiczne, zanim powrócił do swoich korzeni jako fotograf.

Dziś fotografuje dla różnych magazynów i firm. I tu właśnie pojawia się jego projekt PhotoPress.

„Jeśli chodzi o WordPress, istnieje ryzyko utraty całego pokolenia fotografów na rzecz usług fotograficznych, takich jak Photoshelter, SmugMug, Squarespace i PhotoFolio” – powiedział. Adams chce to zmienić, czyniąc z WordPressa platformę dla fotografów na całym świecie.

Jetpack wtyczek fotograficznych

Jeśli zagłębisz się w historię wtyczki PhotoPress na WordPress.org, wydaje się, że ma ona 15-letnią historię. Nie jest to jednak ta sama wtyczka, która została opublikowana półtorej dekady temu przez innego programistę. Oryginalna wtyczka nie działa, a Adams przejął kontrolę, gdy nazwa została zwolniona w katalogu.

Adams napisał w swoim poście z ogłoszeniem, że WordPress wykonał świetną robotę, dostarczając kilka funkcji multimedialnych na przestrzeni lat. „Mimo to nadal istnieje wiele ostrych krawędzi i brakujących funkcji, które sprawiają, że WordPress nie jest pierwszym wyborem dla fotografa, który musi opublikować piękne portfolio swoich prac, umieścić swój katalog / archiwum zdjęć w Internecie lub zaprezentować obróbkę zdjęć.”

Zarysował listę 10 konkretnych obszarów problemowych, którymi chce się zająć we wtyczce dla fotografów podobnej do „Jetpack”. To chleb powszedni pierwszego z planowanych czterech etapów, który, jak powiedział, jest zakończony w około 80%. Pierwotnie planował rozwinąć PhotoPress jako serię oddzielnych wtyczek, z których każda dotyczy konkretnego problemu. Teraz jest to pojedyncza wtyczka z modułami, które można włączyć lub wyłączyć.

Zapytany, dlaczego teraz jest „właściwy czas”, Adams wyjaśnił, że projekt Gutenberg (edytor bloków) jest gigantycznym krokiem naprzód pod względem użyteczności w zakresie tworzenia blogów fotograficznych.

Blok Galeria PhotoPress w edytorze WordPress.
Blok PhotoPress Gallery w edytorze.

„Fotografowie to rzadka rasa nietechnicznych użytkowników z dużym wyczuciem projektowym” – powiedział. „Rzeczy, których kiedyś musiałem uczyć fotografów przy użyciu składni shortcode i niestandardowego CSS, są teraz być prostymi blokami Gutenberga. To naprawdę rewolucja, która zapewnia ludziom komfort podczas dostosowywania takich elementów jak stylizacja galerii – co jest najważniejszą rzeczą, jaką muszą zrobić fotografowie ”.

Podstawowym elementem wtyczki PhotoPress jest niestandardowy blok PhotoPress Gallery. Pozwala użytkownikom wybierać między różnymi stylami galerii, takimi jak kolumny, mur, wyjustowanie i mozaika. Każdy styl ma swoje własne opcje. Obrazy można również uruchomić jako pokaz slajdów po kliknięciu.

Oprócz bloku, wtyczka może automatycznie wyodrębniać metadane obrazu i grupować te dane za pomocą niestandardowych taksonomii, takich jak kamery, obiektywy, lokalizacje, słowa kluczowe i inne. WordPress przechowuje te informacje w standardowy sposób, ale są one ukryte jako dane meta postu. Wtyczka wykorzystuje system taksonomii, aby umożliwić zarządzanie nią użytkownikom końcowym.

Przyszłość PhotoPress

Projekt jest nadal w toku. Adams nadal przechodzi pierwszą fazę planu czterofazowego. Po zakończeniu może przejść do kolejnych kroków w procesie.

Faza II polega na tworzeniu motywów zaprojektowanych specjalnie do pracy z wtyczką PhotoPress. Do tej pory zaplanował trzy. Jeden do obsługi witryn z portfolio. Kolejny do tworzenia archiwum zdjęć stockowych. A ostatnia dotyczy fotoreportażu i wystaw. Każdy zostanie zbudowany na podstawie jego motywu fotograficznego .

Tematy w fazie II będą prawdopodobnie produktami komercyjnymi. Adams powiedział, że potrzebuje sposobu na sfinansowanie kolejnych etapów projektu. Ma nadzieję, że ten krok zostanie zrealizowany do końca roku.

Do końca 2021 roku chce zająć się III i IV fazą. Pierwsza z nich będzie witryną jako usługą (WaaS) podobną do WordPress.com, ale dla fotografów. Wystartuje jako płatny projekt, ale może mieć kilka bezpłatnych opcji dla początkujących fotografów i studentów. Ostatnim etapem jest zbudowanie systemu onboardingu.

Tłumaczenie maszynowe, źródło: WordPress Tavern

Podobne