WordPress kontra Blogger

Tłumaczenie maszynowe
 
Dziś stoczymy bardzo ekscytującą bitwę, a mianowicie WordPress kontra Blogger.

Bitwa toczy się od samego początku, ponieważ oba systemy zostały opracowane w celu rozszerzenia funkcji, a także poprawy jakości blogowania.

Obaj sprawdzają się i są najlepsi na rynku platform blogowych.

Chociaż WordPress i Blogger są na swój sposób najlepsze, to nadal istnieje kilka pytań dotyczących każdego z nich, a główne pytanie brzmi, który wybrać?

Więc dzisiaj jesteśmy tutaj po to, aby wyjaśnić, który będzie najlepszy dla Ciebie. WordPress czy Blogger?

Zanim rozpoczniemy batalię, zacznijmy od samego początku, czyli od tego czym jest WordPress?

Co to jest WordPress?

Platforma blogowa WordPress

WordPress to system zarządzania treścią typu open source. Jest to najprostszy, najpopularniejszy sposób na stworzenie własnej strony internetowej lub bloga. WordPress ma ogromną społeczność współpracowników i programistów, którzy zapewnią wszelkiego rodzaju wsparcie. Został opracowany dla systemu publikowania blogów, ale teraz obsługuje wiele innych typów treści internetowych. WP jest obecnie jednym z najpopularniejszych systemów CMS.

WordPress został po raz pierwszy wprowadzony na rynek przez Matta Mullenwega i Mike’a Little w dniu 27 maja 2003 r.

Możesz bezpłatnie pobrać i używać WordPressa wraz z wieloma dodatkami o określonej funkcjonalności, a także możesz go dostosować do indywidualnych potrzeb.

Korzyści z używania WordPressa jako platformy

Wymienimy kilka głównych zalet korzystania z WordPressa na naszych blogach i stronach internetowych.

  • Prosty, ale wyjątkowy i dość wygodny w użyciu. Jeśli jesteś początkującym w tej dziedzinie, możesz po prostu łatwo z niego korzystać, wykonując kilka prostych instrukcji.
  • WordPress jest w pełni responsywny, dzięki czemu możemy łatwo zarządzać naszą witryną z każdego komputera i może być używany na każdym rozmiarze ekranu.
  • To samowystarczalny system, a więc nie jest wymagane żadne oprogramowanie do edycji HTML. Możemy stworzyć nową stronę, post na blogu, sformatować tekst, przesłać obraz i wiele więcej.
  • Witryna zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek ”, WordPress jest przyjazny dla SEO, co pomaga naszej witrynie uzyskać dobrą pozycję w Google.
  • Do aktualizacji naszej witryny nie jest wymagany żaden projektant stron internetowych. Możemy łatwo kontrolować naszą witrynę opartą na WordPressie.
  • Witryny oparte na WordPressie są w pełni konfigurowalne. Funkcje i wygląd strony internetowej jest w naszych rękach.

Istnieje wiele innych interesujących kluczowych funkcji WordPress. Wymieniliśmy tylko niektóre z nich. Ale zaufaj nam, kiedy będziesz go używać, na pewno pokochasz go ze wszystkimi jego ekscytującymi funkcjami.

Co to jest Blogger?

Blogger Blogger Platform

Mówiąc o Bloggerze : „Blogger to prosta, ale skuteczna usługa do publikowania blogów”.

Został opracowany do blogowania przez Pyra Labs i kupiony przez Google w 2003 roku, w tym samym roku, w którym wprowadzono na rynek WordPressa.

Blogi są hostowane przez Google i po prostu dostępne z subdomeny „blogspot.com”.

Blogger jest dostępny w 60 różnych językach, takich jak arabski, baskijski, chiński (Honn Kong, tradycyjny, uproszczony), angielski (USA, Wielka Brytania), niemiecki, grecki i 53 innych językach.

Możemy wybierać spośród wielu szablonów, a także możemy je dostosowywać. Najlepsze jest to, że „Możemy również zdecydować się na stworzenie własnego szablonu za pomocą CSS”. Ponadto 27 września 2011 r. Został wprowadzony „widok dynamiczny”, który został zbudowany przy użyciu AJAX, HTML5 i CSS.

Zaleta Bloggera

W tym miejscu wymienimy kilka kluczowych zalet Bloggera. Miliony ludzi na świecie rozpoczynają swojego pierwszego bloga właśnie w Bloggerze.

  • Blogger jest bezpłatny dla tych witryn, które znajdują się w subdomenie * .blogspot, com. Tutaj uzyskamy nieograniczone zasoby do prowadzenia naszego bloga. Najlepsza część to certyfikat SSL , który jest preinstalowany.
  • To prosta, ale skuteczna platforma do blogowania. Blogger jest naprawdę łatwy w użyciu. Jeśli jesteś nowy w tej dziedzinie, nie będziesz miał problemu z jej użyciem. Nie musimy się rejestrować, aby korzystać z Gmaila, YouTube ani żadnego innego projektu Google.
  • Blogger to produkt przyjazny dla Google. W rzeczywistości zintegrowany produkt Google, który teoretycznie pomoże nam uzyskać dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania.
  • Hostowana platforma blogowa. Nigdy nie będziesz musiał martwić się o szybkość i wydajność.

WordPress vs Blogger

cechy WordPress Blogger
Własność Wszyscy wiemy, że WordPress zapewnia nam dużą swobodę. Z łatwością możemy skorzystać z własnego hostingu i domeny niestandardowej, co jest wystarczające, aby uzyskać pełną niezależność. W ten sposób możemy łatwo zarządzać naszą witryną za pomocą WordPress. W przypadku Bloggera zarządzanie witryną blogową wygląda nieco inaczej niż w przypadku WordPressa. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Blogger jest własnością Google, więc treści, które przesyłamy w naszym blogu, nie są przez nas w pełni kontrolowane. Ale Google również nie ma prawa zastopować naszego bloga ani uzyskiwać do niego dostępu, dopóki post nie zostanie opublikowany w niewłaściwy sposób.
Ustawiać WordPress jest dość łatwy w użyciu i wymaga bardzo prostych kroków, aby go skonfigurować. Blogger to prosta, niesamowita i łatwa w użyciu platforma do blogowania.
Opcja projektu WordPress zawiera ogromną liczbę różnych motywów w tym ponad 7500 darmowych. Tylko dla blogów jest ich ponad 2000. Wszystkie są najwyższej jakości i zapewniają znakomity wygląd naszej strony internetowej. Blogger ma ograniczony wygląd. Wszystkie projekty są proste, ale można je łatwo wykorzystać. Jak wiemy, Blogger służy do blogowania, więc wszystkie dostępne projekty mogą być używane tylko przez witryny blogujące.
Elastyczność WordPress zapewnia wyjątkową elastyczność wraz z ponad 55000 wtyczek. Możesz użyć wtyczki i zaprojektować swoją witrynę dokładnie tak, jak chcesz. Blogger stwarza ograniczenie elastyczności. Podczas pracy z Bloggerem musisz przyjąć to co oferuje i niewiele poza tym.
Bezpieczeństwo WordPress to bezpieczna platforma, ale możesz dodatkowo użyć wtyczki zabezpieczającej, jeśli potrzebujesz mocniejszej ochrony. Blogger to także bezpieczna platforma, taka jak WordPress. Dostępne są dodatkowe wtyczki zapewniające większe bezpieczeństwo.

Wniosek

W tej treści zawarliśmy wszystko, co musisz wiedzieć, a także małą bitwę między WordPress a Bloggerem. Obaj są najlepsi na swój sposób. Możesz wybrać dowolny z nich dla swojej witryny bloga zgodnie z własnymi potrzebami.

Śledź nas na Facebooku i Twitterze .

Tłumaczenie maszynowe, źródło: WPEntire

Zajrzyj też do artykułu „Jak założyć bloga„.

WordPress kontra Blogger

Podobne