Tłumaczenie maszynowe

W 2015 roku WordPress 4.4 wprowadził REST API, ale jedną rzeczą, która poważnie ogranicza jego szersze zastosowanie, jest brak możliwości uwierzytelniania dla aplikacji innych firm. Po rozważeniu zalet i wad wielu różnych typów systemów uwierzytelniania, George Stephanis opublikował propozycję integracji haseł aplikacji z rdzeniem.

Stephanis zwrócił uwagę na kilka głównych korzyści, które były ważnymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu haseł aplikacji: łatwość tworzenia żądań API, łatwość odwoływania poświadczeń i łatwość żądania danych uwierzytelniających API. Projekt jest dostępny jako samodzielna wtyczka , ale Stephanis i jego współpracownicy zalecili WordPressowi scalenie żądania ściągnięcia opartego na bazie kodu wtyczki funkcji.

Po tym, jak główny technolog WordPress 5.6, Helen Hou-Sandi, dał zielone światło dla połączenia haseł aplikacji z rdzeniem, społeczność programistów entuzjastycznie zareagowała na wiadomości.

„Jestem / jesteśmy w 100% za tym” – skomentował Joost deValk na temat propozycji. „Otwarcie tego jest jak otwarcie świtu nowej ery aplikacji internetowych opartych na WordPressie. Nagle uwierzytelnianie nie jest czymś, co musisz naprawiać podczas pracy z interfejsem API i możesz po prostu tworzyć niesamowite rzeczy. ”

W propozycji Stephanisa wspomniano również, jak korzystny byłby system uwierzytelniania REST API dla współpracowników zespołów mobilnych , którzy polegają na niewygodnych obejściach podczas integracji obsługi Gutenberga.

„Byłby to pierwszy krok do zastąpienia XMLRPC w aplikacjach mobilnych i pozwoliłby nam dodać więcej funkcji dla użytkowników hostowanych na własny rachunek” – powiedział Maxime Biais, inżynier ds. Urządzeń mobilnych z firmy Automattic.

Po dodaniu interfejsu API REST do WordPress pięć lat temu wielu spodziewało się, że aplikacje internetowe oparte na WordPressie zaczną pojawiać się wszędzie. Bez niezawodnego systemu uwierzytelniania deweloperom nie było łatwo po prostu zainspirować się i szybko coś zbudować. Hasła aplikacji w WordPress 5.6 otworzą wiele możliwości dla tych, których wcześniej odstraszał brak podstawowych metod uwierzytelniania stron trzecich.

Tłumaczenie maszynowe, źródło: WordPress Tavern

Podobne