Jaka jest obecnie najlepsza platforma No-Code dla twórców?

Jeśli chodzi o tworzenie aplikacji w dzisiejszych czasach, nie musisz już być deweloperem. Ruch No-Code zrodził mnóstwo platform, które wspierają twórców, gdy mają oni świeże pomysły na aplikacje, budując produkty bez pisania kodu.

W tym tygodniu będę przemawiał na zbliżającej się konferencji, na którą powinieneś wpaść, gdzie pierwszy dzień będzie w całości poświęcony temu, co twórcy powinni wiedzieć, rozpoczynając swoją przygodę z No-Code.

W czasie, który mi dali, będę mówił o WordPressie, jako jednej z najczęściej używanych i najpopularniejszych platform na świecie. Jednak większość ludzi nie myśli o nim jako o platformie bez kodu.

Postaram się zmienić ich zdanie. Oto kilka moich slajdów i moje główne punkty.

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o WordPressie?

Kiedy przemawiasz do publiczności, która nie jest wypełniona zagorzałymi fanami WordPressa, ważne jest, aby upewnić się, że wszyscy jesteśmy na tej samej stronie. Mogę się domyślić, co oni powiedzą.

Jednym z najbardziej popularnych wyobrażeń o WordPressie jest to, że robi on blogi. Bo tak jest. Bo tak to się zaczęło. I dlatego, że jeśli chodzi o inne rzeczy, ludzie szukają nowych platform. Nie takich, które istnieją już od 18 lat.

Ale może też myślisz o WordPressie, kiedy myślisz o stronach biznesowych. Albo o małych sklepach internetowych. A może nawet o stronach z przepisami.

Jest to najczęściej używana platforma w sieci, ale nie myślimy o niej jako o platformie do budowania aplikacji

Ponad 40% stron internetowych na naszej planecie używa WordPressa. Spośród stron używających systemów zarządzania treścią, ponad 60% z nich używa WordPressa. Można by więc pomyśleć, że jest to idealna platforma do wykorzystania – skoro tak wielu ludzi używało jej już wcześniej.

Ale jeśli używali oni WordPressa wcześniej, to prawdopodobnie wiedzą, dlaczego nie myślą o nim jako o platformie do budowania czegokolwiek innego niż blogi i strony internetowe.

I nie, dla tych technicznych ludzi, odpowiedź nie brzmi: schemat bazy danych. Jest to dobra odpowiedź, ale nie jest to główna odpowiedź. Zwłaszcza dla nietechnicznych twórców, którzy nie zagłębili się w projekt bazy danych.

Nie, myślę, że są jeszcze dwa inne powody.

Nie obrażaj się. Ok przyjaciele. To jest żart. Ale tylko tak jakby.

Rzeczywistość, która jest bliska żartowi, jest taka, że jeśli chodzi o układy w WordPressie (projektowanie tego, gdzie co ma być wyświetlane na ekranie) oraz logikę w WordPressie (jak sprawić, by różne komponenty ze sobą rozmawiały), potrzebujesz programisty.

Innymi słowy, nie mogłeś im powiedzieć, że mogą zrobić te rzeczy bez pisania kodu.

Przynajmniej nie do niedawna. Jeśli chodzi o układy stron, edytor bloków dramatycznie popchnął sprawy do przodu, poza to, co zrobiły page buildery.

Niektórzy z was mogą ze mną dyskutować. Rozumiem to. Konstruktory stron z pewnością pomogły nam odejść od układów, które były kontrolowane tylko przez twórcę motywu. Konstruktory stron dały nam układy stron i wierszy, które można było zapisać.

Ale page buildery nie dały nam możliwości dynamicznego tworzenia układów stron w locie w oparciu o inne warunki. Tylko Gutenberg to potrafił.

A kiedy dodasz do tego lekkie motywy, takie jak KadenceWP, ich motywy startowe i wszystkie ich bloki, otrzymasz niesamowite i dynamiczne układy oparte na blokach, którymi nie-programiści mogą manipulować – wszystko to bez pisania jakiegokolwiek kodu.

Największą zmianą dla twórców jest wprowadzenie Automatora

Nie mogę się doczekać, aby przedstawić mojej publiczności, Tobie i każdemu, kto będzie słuchał, Automator Pro. Jest to IFTTT lub Zapier WordPressa. Robi wszystko to, do czego kiedyś trzeba było zatrudnić programistę.

Jest tam ponad 400 wyzwalaczy i akcji z ponad 70 najpopularniejszych wtyczek WordPressa, które są dostępne dla każdego, aby zbudować własną logikę.

Przyjrzyjmy się przykładowi bez kodu

Wyobraź sobie, że chcę sprzedać członkostwo w zestawie kursów. Co więcej, chciałbym zaoferować ludziom 10-dniowy darmowy okres próbny, ale na inny kurs, a następnie skontaktować się z klientami, którzy skorzystali z darmowego okresu próbnego i złożyć im specjalną ofertę na zakup pełnego dostępu do wszystkich kursów, które posiadam, z kuponem rabatowym. A w trakcie robienia tego wszystkiego, chcę mieć na bieżąco aktualizowany CRM, aby móc wysyłać maile onboardingowe i inne.

To jest taki system, za który w przeszłości ktoś musiałby zapłacić od 15 000 do 40 000 dolarów w zależności od specyfiki. Wiem o tym. Zbudowałem je. I wysyłałem klientów do innych, aby budowali takie strony.

Czy to naprawdę da się zrobić bez pisania kodu?

Załóżmy, że używam:

Ostatnią rzeczą, jakiej bym potrzebował, jest Automator Pro.

Oto trzy przepisy, których bym użył.

Czyż Automator Pro nie jest niesamowity?

To trochę niewiarygodne widzieć to tak wyraźnie, prawda?

Zauważyć, że to już nie jest ogromny projekt, który wymaga eksperta od każdej z tych wtyczek. W przeszłości mogłeś potrzebować programisty, ponieważ musiałbyś znaleźć haki i filtry oraz wiedzieć, jak zbudować swój własny „klej”, gdy go potrzebowałeś.

Ale to już nie jest ten przypadek.

Twórcy, nie pisząc żadnego kodu, mogą zbudować to sami dzięki Automatorowi Pro.

Przyjdźcie posłuchać wykładu i koniecznie sprawdźcie Automator Pro. Myślę, że ci się spodoba.

Artykuł w wersji oryginalnej

Podobne