WordPress jest najlepszą platformą bez kodowania

Czasami, kiedy rozmawiam z ludźmi o kursach online i dostępnych platformach, słyszę, że nie chcą wybierać WordPressa, bo nie znają się na kodowaniu i nie mają programisty. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama – WordPress jest najlepszą platformą bez kodowania. A jeśli chodzi o lekki, elastyczny kurs wideo, to nie ma nic lepszego.

Jeśli pamiętasz, sugerowałam już wcześniej, że możesz nie potrzebować LMSa. Mówiłam też o potędze mini kursów.

Dlatego dziś chcę Ci pokazać, jak stworzyć lekkie i całkowicie elastyczne rozwiązanie bez pisania jakiegokolwiek kodu. A potrzebujesz tylko trzech komponentów.

Czasami nie potrzebujesz wtyczki LMS

Ale zanim przejdę do rzeczy, których potrzebujesz, aby to zrobić, poświęćmy chwilę na uzasadnienie mojego stwierdzenia, że możesz nie potrzebować pełnego pluginu LMS do tego, co budujesz.

Wtyczki LMS takie jak LifterLMS są świetne. Podobnie jak rozwiązania pozwalające na budowanie członkostwa i kursów online, takie jak Access Ally.

Polecam je regularnie. Ale czasami masz pojedynczy kurs, a nie ich mnóstwo, chcesz prostego rozwiązania i masz 5-10 gotowych filmów.

Nie chcesz spędzać dni na szukaniu, które rozwiązanie jest najlepsze. Chcesz też mieć możliwość robienia rzeczy tak, jak chcesz, a nie trzymać się tego, jak działa konkretny produkt.

Co by się stało, gdyby istniał sposób, by zrobić to w sposób całkowicie elastyczny i lekki?

Właśnie to zamierzam Ci teraz pokazać.

Budowanie lekkiego, elastycznego kursu wideo

Aby oglądać to wideo i podążać za nim, będziesz potrzebował czterech komponentów – wszystkie z nich polecam:

  1. Restrict Content Pro (zabezpiecza treści dla Ciebie)
  2. Presto Player – najlepszy odtwarzacz wideo dla filmów z YouTube i Vimeo
  3. FluentCRM – łatwy sposób na robienie maili i automatyzację w WordPressie
  4. Uncanny Automator Pro – klej, który łączy wszystko

Te elementy sprawiają, że łatwo jest zbudować wszystko, co chcesz – całkowita elastyczność. A przy tym są całkowicie lekkie, więc nie spowolnią Twojej strony ani nie sprawią, że spędzisz mnóstwo czasu na konfigurowaniu wszystkiego.

W poniższym filmie pokażę Ci wszystkie części i to, jak się ze sobą łączą.

Zobacz, jak to wszystko razem wygląda w tym filmie

W tym filmie pokażę ci, jak ja to zrobiłem. Zobaczysz, że dzięki powyższej liście naprawdę jest to bardzo łatwe do wykonania.

Jeśli nie widzisz tego filmu ze względu na to, jak działa mój dostawca newslettera, możesz go obejrzeć na YouTube klikając w ten link.

Artykuł w wersji oryginalnej

Podobne