Mamy rok 2021! W obecnym scenariuszu generowanie dochodu z witryny WordPress nie jest już mitem. Niezależnie od tego, czy posiadasz konkretne umiejętności, czy nie, z pomocą monetyzacji każdy może zarobić pokaźną sumę każdego miesiąca. Co więcej, przekształcanie zwykłego hobby w aktywa generujące dochód za pomocą WordPressa staje się coraz bardziej powszechne. Jeśli nie dużo, to przynajmniej zadowalającą kwotę, która pokryje podstawowe wydatki związane z utrzymaniem strony i jej funkcjonowaniem. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak zmonetyzować stronę internetową, jesteś we właściwym miejscu!

Poznajmy kilka sprytnych sposobów na monetyzację twojej strony WordPress w 2021 roku.

Czym jest monetyzacja strony internetowej?

Dla tych, którzy nie są bardzo zaznajomieni z tym pojęciem, monetyzacja strony internetowej jest prostą procedurą zamiany ruchu na przychody.

Jednak zanim zaczniesz monetyzować swoją stronę internetową, zaleca się, byś poznał najnowsze sztuczki, techniki i strategie, by zrobić to samo. To pomoże ci łatwo zorientować się, gdzie dokładnie idziesz źle i jakie rzeczy możesz zrobić lepiej podczas procesu monetyzacji.

Jak monetyzować stronę internetową – strategie

1. Sprzedawaj swoje własne produkty cyfrowe

Jeśli jesteś w stanie tworzyć własne produkty, możesz łatwo zwiększyć swój potencjał zarabiania pieniędzy na zasadzie per-sale sprzedając swoje produkty bezpośrednio. Powodem tego jest to, że nie będziesz musiał mieć do czynienia z żadnymi pośrednikami, którzy zabieraliby ci część lub udział z każdej sprzedaży, którą masz w swoim koszyku.

Ta metodologia wygląda na pozornie prostą, ponieważ możesz bezpośrednio sprzedawać produkty, czy to eBooki, szablony, ikony, grafiki itp. na stronie internetowej i natychmiast otrzymywać zapłatę. Jednak nie dla każdego może to być łatwa droga, ponieważ sprzedaż produktów może powodować pewne problemy, takie jak podatki, wysyłka, bramki płatności itp. Jeśli myślisz, że z łatwością poradzisz sobie z techniczną stroną tej opcji, zdecydowanie powinieneś się na nią zdecydować.

2. Wyświetlaj reklamy na swojej stronie

Wyświetlanie reklam na stronie jest jednym z najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy na stronie. Jest to jeden z najczęściej dyskutowanych tematów, jeśli chodzi o pytanie – jak zarabiać na stronie internetowej. Aby ci w tym pomóc, WP AdCenter jest wtyczką do zarządzania reklamami WordPressa, która przynosi obszerną listę funkcji. Dzięki temu prostemu narzędziu możesz łatwo wstawiać reklamy Google AdSense i banerowe na stronę internetową i bezproblemowo nimi zarządzać.

W ten sposób możesz również wyświetlać reklamy z różnych platform stron trzecich, takich jak Amazon, Media.net i innych. Najlepszą rzeczą w tej metodzie jest jej prostota. Umieszczając reklamę, możesz zarobić określoną kwotę za każdym razem, gdy ktoś kliknie w reklamę. Jeśli nie chcesz wyświetlać reklamy samodzielnie, możesz również sprzedać miejsce na reklamę sponsorom.

3. Marketing afiliacyjny

Kiedy myślisz o tym, jak zacząć zarabiać pieniądze online, marketing afiliacyjny będzie jedną z pierwszych rzeczy, które przyjdą ci do głowy. Marketing afiliacyjny jest nie tylko popularną, ale i najszybszą metodą na zarobienie zadowalającej kwoty na swoim blogu lub stronie internetowej. Możesz zacząć od znalezienia produktu, który preferujesz i który chciałbyś polecić.

Następnie promujesz ten produkt na swojej stronie internetowej wśród swoich subskrybentów poczty elektronicznej i odwiedzających stronę. Jeśli Twoja grupa docelowa poczuje sympatię do tego produktu, kliknie na link partnerski i kupi produkt.

W ten sposób możesz zarobić prawie połowę ceny sprzedaży przy każdej sprzedaży. Zasadniczo prowizja może wynosić od 30% do 70%, w zależności od produktu i twojego partnera.

4. Tworzenie aukcji stylizowanych na eBay

Inną metodą zarabiania na stronie internetowej jest tworzenie na platformie serwisu aukcyjnego w stylu eBay. Dzięki tej metodzie możesz sprzedawać swoje lub cudze produkty na swojej stronie ludziom mieszkającym na całym świecie. Tak więc, jeśli zastanawiasz się, jak zacząć zarabiać pieniądze online, to może być coś dla ciebie.

Jeśli nie masz pojęcia o tworzeniu serwisów aukcyjnych na stronie internetowej, możesz skorzystać z pomocy WP Auction Software – narzędzia, które pomaga tworzyć różne rodzaje aukcji, takie jak aukcje w przód, aukcje za grosze i aukcje odwrotne.

5. Rozpocznij e-kurs

Uruchomienie e-kursu nie jest żadnym pomysłem. W obecnym scenariuszu mnóstwo ludzi sprzedaje eBooki i cyfrowe kursy na swoich stronach. Aby to zrobić, możesz podnieść swoje umiejętności i podzielić się nimi z innymi.

Na przykład, jeśli jesteś profesjonalnym marketerem cyfrowym, możesz stworzyć kurs, który nauczy ludzi podstaw tej usługi.

Znaczenie dodania Polityki Prywatności podczas monetyzacji strony

Kiedy monetyzujesz bloga lub stronę internetową, możesz spędzać całe dnie na poprawianiu i korygowaniu każdej informacji na stronie, by przyciągnąć więcej ruchu, prawda? Ale co planowałeś zrobić, by strona była zgodna z prawem?

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że nieposiadanie na stronie istotnych stron z zasadami, takich jak Polityka Prywatności, Warunki Korzystania z Serwisu i inne, może wpędzić cię w poważne kłopoty. Niezależnie od tego, że te strony są nudnymi sekcjami witryny, są one wymagane przez prawo w większości krajów.

Dla niezorientowanych, polityka prywatności jest deklaracją zamieszczoną na stronie internetowej, która określa, w jaki sposób twoja strona ma na celu zbieranie i przechowywanie danych osobowych odwiedzających ją osób. Te dane osobowe obejmują imiona i nazwiska, dane urodzenia, adresy IP, adresy pocztowe, informacje kontaktowe i wiele innych.

Jeśli chodzi o zrozumienie, dlaczego ta strona informacyjna jest konieczna, wiedz, że każda strona internetowa w prawie każdym kraju na świecie, która pobiera dane, niezależnie od celu, powinna mieć politykę prywatności.

W obecnej sytuacji typy stron, które muszą mieć tę stronę, to te, które używają ciasteczek, posiadają maile subskrypcyjne, rejestrują zachowania kupujących i wiele innych. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy z zewnątrz, możesz użyć wtyczki WP Legal Pages, aby skorzystać z gotowych szablonów dla różnych stron polityki.

Zakończenie

Ponieważ WordPress jest elastyczny, możesz łatwo znaleźć wiele sposobów na zarobienie pokaźnego zysku na stronie. Teraz, kiedy już wiesz, jak zarabiać na stronie internetowej, musisz zrozumieć, że choć każda metoda sprawdza się w przypadku pewnego typu twórców, nie istnieje rozwiązanie idealne. Dlatego zaleca się, byś testował i próbował, zanim zdecydujesz się na jedną metodę.

Artykuł w wersji oryginalnej

Podobne