Tłumaczenie maszynowe

Korzystanie z wtyczek tabel WordPress może nie być jedyną dostępną opcją dodawania tabel do swoich postów i stron, ale jest to jedyna opcja, która zapewnia, że Twoje tabele wyglądają imponująco, są łatwe w zarządzaniu i co najważniejsze, nie szkodzą wydajności Twojej witryny.

Jeśli nadal masz dostęp do klasycznego edytora WordPress , możesz zrzucić kod HTML istniejącej tabeli do edytora tekstu, a nawet utworzyć tabelę w aplikacji takiej jak Excel lub arkusze Google i wkleić ją do edytora wizualnego.

Jest to szybki sposób, ale ryzykujesz, że formatowanie tabeli zostanie poważnie naruszone, szczególnie podczas wyświetlania na smartfonach. Co więcej, cały nadmiar kodu wygenerowany przez wklejenie gotowej tabeli może spowodować poważne problemy w szybkości witryny lub wpisu.

Pojawienie się edytora Gutenburga przyniosło ze sobą długo oczekiwane i bardzo potrzebne narzędzie do tworzenia tabel. Wyglądają trochę lepiej, ale nadal są dość ograniczone w tym, co można z nim zrobić. Brakuje elastyczności projektowania i funkcjonalności jaką zapewnia dobrej jakości wtyczka.

A propos…

W tym przewodniku wypróbowaliśmy i przetestowaliśmy dziesiątki narzędzi od tworzenia urzekających tabel i opracowaliśmy nasz werdykt.

Najlepsze wtyczki do tabel WordPress

1. Posts Table Pro

Obraz Stoły do postów Pro

Chociaż było kilku silnych pretendentów do tytułu najlepszej wtyczki do tabel WordPress premium, Posts Table Pro zasługuje na pierwsze miejsce z kilku istotnych powodów.

Przede wszystkim istnieje sposób, w jaki umożliwia automatyczne generowanie tabel przy użyciu istniejącej zawartości WordPress.

Tam, gdzie inne wtyczki budują tabelę, a następnie ręcznie wprowadzają lub importują dane, Posts Table Pro pobiera posty WordPress, produkty WooCommerce , pliki multimedialne lub niestandardowe typy postów i układa je w dynamiczne, przeszukiwalne, filtrowalne tabele.

Załóżmy na przykład, że masz dużą witrynę internetową zawierającą dziesiątki dokumentów referencyjnych i chcesz, aby użytkownicy mogli jak najłatwiej znaleźć to, czego szukają.

Po prostu konfigurujesz ustawienia tabeli za pomocą intuicyjnego, przyjaznego dla użytkownika interfejsu, informujesz Posts Tables Pro, które dokumenty mają zostać dodane do tej tabeli, a wtyczka zrobi resztę.

Potem można użyć prostych shortcodów, aby dodać te tabele do swoich stron.

To dopiero początek. Wtyczka zawiera również kilka podstawowych funkcji zaprojektowanych tak, aby pomóc Ci zapewnić pozytywne wrażenia użytkownika, bez względu na to, jak duża może być tabela.

Twoje tabele zawsze będą doskonale wyświetlać się na każdym urządzeniu, a bardzo pomocna funkcja leniwego ładowania AJAX oznacza, że dane będą wyświetlane tylko wtedy, gdy użytkownik przewinie do danego miejsca, zapewniając, że nawet ogromne tabele nie mają negatywnego wpływu wydajność Twojej witryny.

Wreszcie, bylibyśmy niedbali, gdybyśmy nie wspomnieli o przystępnych cenach Post Table Pro. W chwili pisania tego tekstu roczna licencja kosztuje zaledwie 59 USD za jedną witrynę, 99 USD za maksymalnie 5 witryn i 199 USD za maksymalnie 20 witryn.

Pobierz Posts Table Pro

2. WPDataTables

Obraz WPData Tables

WpDataTables jest dostępna zarówno w bezpłatnej wersji lite, jak i wersji premium.

Bezpłatna wtyczka WpDataTables Lite powinna wystarczyć wielu użytkownikom, zwłaszcza jeśli potrzeby tworzenia tabel są dość podstawowe. W tej wersji można bez wysiłku tworzyć i wypełniać tabele, importując dane ze źródeł Excel, CSV, PHP, JSON i XML.

Masz kilka opcji dostosowywania tabeli, które, choć ograniczone, nadal świetnie sobie radzą z wyświetlaniem danych w estetycznym, łatwym do odczytania formacie.

Możesz nawet dodać pasek wyszukiwania, aby ułatwić znajdowanie określonych danych w większych tabelach, i użyć WpDataTables do przekształcenia danych w szereg atrakcyjnych wykresów.

Jedyną poważną wadą bezpłatnej wersji jest to, że nie ma tak ważnego trybu responsywnego. Jeśli więc chcesz mieć absolutną pewność, że Twoje dane wyglądają dobrze niezależnie od urządzenia, musisz dokonać aktualizacji.

Będzie to kosztować od 59 do 249 USD za roczną licencję, w zależności od liczby domen, na których chcesz z niej korzystać, i zapewnia dostęp do wielu zaawansowanych funkcji.

Oprócz responsywnego projektu i większych opcji dostosowywania będziesz mógł również korzystać z następujących przydatnych funkcji:

  • Ważne dane z Arkuszy Google
  • Edycja tabeli w interfejsie użytkownika
  • Twórz tabele oparte na zapytaniach MySQL
  • Dodaj filtry tabel
  • Wykorzystaj przetwarzanie po stronie serwera
  • Użyj HighCharts i Chart.js.

Chcesz wypróbować WpDataTables, ale chcesz jeszcze dowiedzieć się więcej, zanim ją pobierzesz? Sprawdź naszą kompleksową recenzję wtyczki WpDataTables .

Pobierz WPDataTables

3. Generator tabel danych firmy Supsystic

najlepsze wtyczki do tabel wordpress

Podobnie jak WpDataTables, Data Tables Generator by Supsystic ma zarówno wersję bezpłatną, jak i premium, przy czym wersja bezpłatna okazała się odpowiednia dla większości użytkowników.

Bezpłatna wersja Generatora tabel danych sprawi, że zmiana każdego aspektu wyglądu tabeli, od rodzaju i rozmiaru czcionki po kolor komórki, jest bardzo prosta. Obrazy i filmy można umieszczać w komórkach jednym kliknięciem przycisku. Możesz także użyć niestandardowego CSS do bardziej zaawansowanego formatowania danych.

W przeciwieństwie do innych podobnych darmowych wtyczek, które ograniczają rozmiar tabel, Generator tabel danych umożliwia korzystanie z nieograniczonej liczby wierszy i kolumn. Obsługuje również scalanie komórek i oferuje przydatne narzędzie, które umożliwia wykorzystanie danych do tworzenia formuł i obliczeń.

Jeśli szukasz darmowej wtyczki, która zapewnia, że Twoje tabele będą wyglądały świetnie na telefonach komórkowych i tabletach, ten wybór nie powinien Cię rozczarować.

Jeśli zdecydujesz się na aktualizację do wersji premium , zapłacisz roczną opłatę licencyjną w wysokości 39 USD za jedną witrynę, 69 USD za maksymalnie 5 witryn i 149 USD za nieograniczoną liczbę witryn, co sprawia, że jest to również jedna z najtańszych wtyczek. tam.

Otrzymujesz dodatkowe funkcje, w tym:

  • Możliwość importu i eksportu plików CSV, Excel, PDF, Arkusze Google
  • Edycja tabeli w interfejsie użytkownika
  • Możliwość tworzenia tabel produktów WooCommerce
  • Narzędzia do przekształcania danych w wykresy, diagramy i wykresy.

Uzyskaj generator tabel danych firmy Supsystic

4. TablePress

Wtyczka tabeli WordPress TablePress

Od lat TablePress cieszy się godną pozazdroszczenia reputacją jako najpopularniejsza darmowa wtyczka do tabel WordPress w WP Plugin Directory, szczycąca się 800 000 aktywnych instalacji i tysiącami 5-gwiazdkowych recenzji.

Wypróbuj, a wkrótce przekonasz się, dlaczego.

TablePress wykorzystuje prosty, przyjazny dla użytkownika interfejs zaplecza, za pomocą którego można tworzyć nowe tabele w kilka sekund, ręcznie wypełniać je lub bezproblemowo importując dane z plików Excel, CSV, HTML i JSON.

Chociaż nie jest to najbardziej oszałamiający wizualnie edytor tabel, TablePress wykonuje więcej niż można by oczekiwać i pozwala na nieograniczoną elastyczność w dostosowywaniu wyglądu i stylu tabel za pomocą edytora zaawansowanego, szeregu opcji manipulacji tabelami i podstawowego kodu HTML.

Na przykład, jeśli chcesz dołączyć obrazy do swojej tabeli, wystarczy umieścić standardowy tag w odpowiedniej komórce.

Jakby tego było mało, bardziej zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z funkcji Custom CSS, aby jeszcze bardziej zmodyfikować wygląd i funkcje tabeli.

Wszystko to jest zawarte w jednej bezpłatnej wtyczce, ale jeśli chcesz mieć więcej funkcji, zawsze możesz użyć jednego z 19 dostępnych rozszerzeń.

Niektóre rozszerzenia doskonale nadają się do zapewniania responsywnego zachowania tabel i modyfikowania innych elementów, podczas gdy kolejne rozszerzają bibliotekę JavaScript DataTables.

Wszystkie te rozszerzenia są bezpłatne, chociaż niektóre z nich są oznaczone jako Premium, a programista Tobias Bäthge po prostu prosi o darowiznę w wysokości 12 USD na wsparcie jego pracy.

Pobierz TablePress

5. Go Pricing

Go Cennik najlepszy obraz wtyczki do tabeli wordpress

Oprócz prostego wyświetlania wielu danych w przyjazny dla użytkownika sposób, jednym z najczęstszych zastosowań tabel w witrynach WordPress jest wyświetlanie tabel cenowych.

Podczas gdy niektóre inne wtyczki tabel z tej listy mogą to zrobić jedynie w pewnym stopniu, popularna wtyczka Go Pricing robi to lepiej niż większość i jest idealną opcją, jeśli Twoim jedynym celem jest tworzenie tabel cenowych.

Wyceniony na zaledwie 27 USD za zwykłą licencję Evanto, ta lekka wtyczka zawiera wszystko w jednym niedrogim pakiecie.

Najważniejszym wydarzeniem jest włączenie 250 szablonów demonstracyjnych tabel cenowych, z których wiele jest przeznaczonych dla określonych branż, takich jak twórcy aplikacji, agencje marketingowe, biura podróży, firmy korzystające z subskrypcji i nie tylko.

Chociaż możesz zbudować całą tabelę od podstaw, korzystanie z szablonów przyspiesza i upraszcza cały proces. Po prostu załaduj swój ulubiony szablon i skorzystaj z integracji np. z Elementorem, aby cieszyć się prostą edycją metodą przeciągnij i upuść.

To, co uwielbiamy w tej części procesu, to to, że każda kolumna jest podzielona na trzy odrębne sekcje, które można edytować niezależnie od siebie i stworzyć pięknie wyglądające tabele cen .

Gdzie indziej Go Pricing zawiera wbudowane elementy multimedialne, takie jak przyciski PayPal, dzięki czemu można je dodawać bez przesyłania własnych, a nawet zawiera animacje, które dodają odrobinę wizualnego efektu życia do tabel.

Dorzuć niestandardowe CSS, czcionki internetowe Google i prawie 2000 ikon czcionek od Font Awesome, Icomoon i innych, a masz tutaj jedną z najlepszych wtyczek do tabel dla cen.

Uzyskaj Go Pricing

6. League Table

Wtyczka tabeli tabeli ligowej

League Table to jedna z niewielu opcji na naszej liście, która nie obejmuje bezpłatnej wersji, ale kosztuje zaledwie 29 USD za zwykłą licencję Evanto (plus opcjonalne 9 USD za przedłużone wsparcia o 12 miesięcy), nadal jest to całkiem niezła oferta, zwłaszcza gdy zastanawiasz się, co wtyczka może zrobić.

Przy nie mniej niż 135 konfigurowalnych opcjach nie ma wiele rzeczy, których nie możesz zrobić z League Table, co oznacza, że bez względu na to, do jakiego rodzaju tabeli dążysz, będziesz w stanie to zrobić i to ze stylem.

Chociaż dostępna jest opcja ręcznego wprowadzania danych, można również importować z plików XML, kopiując dane bezpośrednio z pliku ExCel, pliku Arkuszy Google lub innych edytorów arkuszy kalkulacyjnych.

Możesz zmienić wszystko, od kolorów komórek, czcionek i rozmiarów czcionek po rozmiar komórki i wiele więcej.

Chociaż te 135 konfigurowalnych punktów jest głównym punktem sprzedaży League Table, nie są to jedyne rzeczy, które wtyczka ma do zaoferowania.

Ma również obsługę wielu języków i wielu witryn w standardzie, więc w przeciwieństwie do innych wtyczek nie musisz płacić więcej, aby używać jej na więcej niż jednej witrynie.

Zdobądź League Table

7. Ninja Tables

Stoły Ninja

Poświęć nawet niewielką ilość czasu z tą wtyczką, a wkrótce przekonasz się, dlaczego zdecydowali się nazwać ją Ninja Tables . Podobnie jak ninja, ta potężna, dynamiczna wtyczka porusza się szybko i działa skutecznie.

Jedna z najlżejszych wtyczek, z jakimi się spotkaliśmy, Ninja Tables umożliwia zbudowanie dowolnego rodzaju tabeli za pomocą zaledwie kilku kliknięć, a wszystko to bez praktycznie żadnego wpływu na wydajność Twojej witryny.

Niezależnie od tego, czy tworzysz złożone tabele porównawcze, proste wykresy cen, czy cokolwiek innego, Ninja Tables optymalizuje zawartość tabel pod kątem SEO, aby zapewnić, że Twoje treści zostaną dobrze odebrane przez wyszukiwarki.

Podstawowa, bezpłatna wersja jest również wyposażona w intuicyjny interfejs zaplecza, 13 różnych gotowych schematów kolorów oraz wsparcie dla javascript, niestandardowego CSS i responsywnego projektowania w standardzie.

Jeśli zdecydujesz się na aktualizację do wersji premium , roczna licencja będzie kosztować 49 USD za jedną witrynę, 99 USD za maksymalnie 20 witryn i 199 USD za nieograniczoną liczbę witryn.

To odblokowuje bogactwo funkcji bonusowych, w tym edycję metodą przeciągnij i upuść, obsługę WooCommerce , nieograniczone schematy kolorów i opcje projektowania oraz zaawansowane możliwości importu / eksportu, dzięki czemu jest to świetna oferta dla tych, którzy intensywnie używają tabel w swoich witrynach WordPress.

Zdobądź Ninja Tables

8. Pricing Table

Tabela cen wtyczka do tabeli WordPress

Na koniec, nie możemy pominąć niezwykle popularnej wtyczki Pricing Table firmy Supsystic.

Wtyczka, ta jest dostępna w opcjach bezpłatnych i premium z darmową wersją oferującą kilka funkcji, za które inne wtyczki wymagałyby zapłaty.

Edycja metodą przeciągnij i upuść oraz responsywne tabele są dołączone jako standardowe funkcje, dzięki czemu jest to świetna, przyjazna dla początkujących opcja dzięki której można tworzyć świetnie wyglądające tabele przy minimalnej wiedzy technicznej i minimalnej inwestycji finansowej.

Co więcej, darmowa wersja zawiera siedem atrakcyjnych, wstępnie zaprojektowanych szablonów, które możesz dostosowywać i modyfikować według własnego uznania, dzięki czemu cały proces jest znacznie szybszy i łatwiejszy.

Jeśli tych 7 szablonów nie wystarczyło, zawsze możesz kupić roczną licencję, która kosztuje 39 USD za jedną witrynę, 69 USD za maksymalnie pięć witryn i 149 USD za maksymalnie 100 witryn.

W tym celu uzyskujesz dostęp do jeszcze większej liczby szablonów i animacji, choć szczerze mówiąc, jeśli nie potrzebujesz dodatkowych szablonów, darmowa wersja będzie działać dobrze.

Uzyskaj Pricing Table

Wniosek: Jak wybraliśmy najlepsze wtyczki tabel WordPress

Powyższa lista przedstawia to, co naprawdę uważamy za osiem najlepszych wtyczek do tabel WordPress dostępnych obecnie na rynku. Mimo to nie są jedynymi narzędziami tego typu, więc jak zdecydowaliśmy się na te osiem?

Wydajność odegrała dużą rolę. Niektóre tabele mogą być naprawdę duże, a jeśli nie jesteś ostrożny, wszystkie te dane – i kod używany do ich wyświetlania – mogą naprawdę negatywnie wpłynąć na wrażenia użytkownika.

Kluczowym czynnikiem były również opcje dostosowywania. Chociaż najważniejsza jest zawartość tabeli, nadal musisz wyświetlać ją w sposób, który przyciąga uwagę (szczególnie w przypadku tabel cenowych). Więc te wtyczki, które pozwalają naprawdę fajnie dopracować wygląd i styl tabel uzyskały wyższe oceny.

Głównym celem używania tego typu wtyczek jest przede wszystkim uproszczenie procesu składania tabel. Tak więc wszystkie, które były zbyt skomplikowane, nieporęczne lub po prostu trudne do opanowania, zostały pominięte.

Tłumaczenie maszynowe, źródło: WPLift

Podobne