Tłumaczenie maszynowe

WordPress jest jednym z najbardziej znanych systemów zarządzania treścią na świecie, dzięki swojej przyjazności dla użytkownika i wszechstronności. Ta popularność ma jednak swoją cenę – przyciąga też niechcianą uwagę przestępców.

Dlatego temat bezpieczeństwa WordPress powinien być kluczowy dla administratorów stron korzystających z WordPressa – który obsługuje około 35% witryn w Internecie . Administratorzy sieci Web muszą podjąć szereg środków ostrożności, aby zapewnić ochronę swojej witryny internetowej i odwiedzających. Postępuj zgodnie z tą listą kontrolną bezpieczeństwa WordPress, aby zapoznać się z podstawami.

Bezpieczeństwo WordPressa to niekończąca się praca

Nie ma sposobu, aby całkowicie wyeliminować zagrożenia. Bezpieczeństwo strony internetowej – i ogólnie cyberbezpieczeństwo – polega na maksymalnym ograniczaniu ryzyka. Oznacza to wdrażanie wielu metod zabezpieczeń i środków ostrożności w celu powstrzymania zagrożeń.

Zagrożenia stale się rozwijają, ponieważ przestępcy stają się coraz bardziej wyrafinowani. Jednak administratorzy witryn muszą upewnić się, że ich metody ochrony pozostają aktualne.

Lista kontrolna dotycząca ochrony witryny WordPress

Why it's important to update your WordPress website

1. Użyj wtyczek bezpieczeństwa

Wtyczki są jedną z rzeczy, które sprawiają, że WordPress jest tak wszechstronny. Istnieją tysiące wtyczek zabezpieczających do WordPressa, a każda z nich ma własny zestaw funkcji. Przejrzenie ich wszystkich zajęłoby zbyt dużo czasu, więc zrób trochę badań, aby znaleźć najlepsze.

Należy pamiętać, że istnieją różne rodzaje wtyczek zabezpieczających, a większość witryn internetowych potrzebuje więcej niż jednej, aby zapewnić odpowiednią ochronę. Jednak każdy z nich należy sprawdzić przed zainstalowaniem, ponieważ podobnie jak w przypadku aplikacji na telefony komórkowe mogą być fałszywe lub zagrożone . Przed zainstalowaniem motywu lub wtyczki zapoznaj się z recenzjami użytkowników, zainstaluj rozmiar podstawowy i warunki korzystania z usług dostawcy.

2. Regularnie przeglądaj motywy i wtyczki WordPress

Wtyczki i motywy mogą stanowić zagrożenie dla witryn internetowych poprzez błędy, otwierając w ten sposób witryny internetowe do wykorzystania . Programiści regularnie porzucają również wtyczki i motywy, przez co stają się przestarzałe i niebezpieczne.

Wybierz się kilka razy w roku, aby przeglądać motywy i wtyczki, sprawdzając, czy są nadal obsługiwane i otrzymuj regularne aktualizacje.

3. Zarządzaj loginami do kont WordPress i uprawnieniami użytkowników

Wiele ataków koncentruje się na kontach administratorów przy użyciu standardowych metod, takich jak ataki siłowe, wypychanie poświadczeń i ataki typu keylogger. Zawsze zastępuj domyślne konto administratora i używaj unikalnych nazw użytkowników i haseł dla każdego konta. Upewnij się również, że uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest włączone dla wszystkich kont.

Jeśli istnieje wiele kont z dostępem do strony internetowej, użyj zasady najniższych przywilejów. Przyznaj uprawnienia dostępu tylko do kont na podstawie czynności, które muszą wykonać i nic więcej. Ogranicza to liczbę rzeczy, do których hakerzy mają dostęp, gdyby uzyskali dostęp za pośrednictwem jednego konta.

4. Ogranicz liczbę prób logowania użytkownika

WordPress automatycznie zezwala na nieograniczoną liczbę logowań użytkowników, ale można to zmienić. Użyj wtyczki lub zapory aplikacji internetowej (WAF), aby ograniczyć liczbę logowań na użytkownika. Zabrania to hakerom uzyskiwania dostępu do kont za pomocą brutalnej siły lub technik rozpylania hasła.

5. Używaj VPN podczas logowania się do serwisu

Chociaż administratorzy mogą podjąć wszelkie środki ostrożności, aby zabezpieczyć swoją witrynę, wszystko to jest dyskusyjne, jeśli ich urządzenia i sieć nie są bezpieczne. Hakerzy wykorzystają dowolny punkt wejścia, aby dostać się do systemu, czyli za pośrednictwem zainfekowanego urządzenia lub niezabezpieczonej sieci.

Istnieje wiele sposobów dodawania dodatkowych warstw zabezpieczeń do urządzeń i jest to niezaprzeczalnie ważne, ale nie jest tutaj głównym celem. Dlatego zapoznaj się z zasobami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa i skonfiguruj zasady dotyczące bezpieczeństwa urządzeń. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo sieci, najlepszym rozwiązaniem są VPN.

Co to jest VPN? To narzędzie, które tworzy bezpieczne i zaszyfrowane połączenie między Twoim urządzeniem a miejscem docelowym w sieci. Chroni to przed atakami typu man-in-the-middle i SSL, a także przed hakerami identyfikującymi administratorów na podstawie ich adresów IP.

6. Aktualizuj WordPress, motywy i wtyczki

Administratorzy witryny zostaną powiadomieni, gdy będą dostępne nowe aktualizacje WordPress i konieczne jest, aby zastosować je jak najszybciej. Aktualizacje zwykle zawierają ważne poprawki zabezpieczeń dla nowo zidentyfikowanych słabych punktów lub błędów.

Aktualizacje WordPress można ustawić tak, aby pobierały się automatycznie po ich wydaniu. Automatyczne aktualizacje są idealne, ponieważ można je zainstalować natychmiast. To samo dotyczy wtyczek i motywów, chociaż mogą one wymagać ręcznego sprawdzenia i zaktualizowania w zależności od wtyczek i konfiguracji.

7. Utwórz kopie zapasowe WordPress

Rutynowo wykonuj kopię zapasową witryny, aby mieć pewność, że stabilna wersja jest gotowa do pracy, gdyby coś poszło nie tak. Nie dotyczy to tylko sytuacji zagrożenia cyberbezpieczeństwa, ale jest to również ogólnie dobra praktyka.

Wniosek

Pamiętaj, że chociaż ta lista kontrolna obejmuje wszystkie podstawy, nie jest to pełny przewodnik po zabezpieczeniach WordPress. Administratorzy WordPress powinni regularnie sprawdzać zasoby bezpieczeństwa WordPress, aby mieć pewność, że ich nawyki dotyczące bezpieczeństwa są aktualne. Ta lista kontrolna może być również przeglądana od czasu do czasu, aby upewnić się, że wszystkie podstawowe kwestie są nadal uwzględnione.

Tłumaczenie maszynowe, źródło: WordPress Arena

Podobne