Znajdujemy się obecnie w erze przedsiębiorczości i treści online. Podczas gdy niektórzy ludzie budują swoją markę osobistą, inni skupiają się na produktach, usługach lub społecznościach.

Choć jest to wspaniałe, oznacza to również, że mamy problem. Mianowicie, że przestrzeń cyfrowa jest zalewana treściami z różnych nisz, a użytkownicy mają trudności z wyborem tych treści, które są dla nich najbardziej wartościowe. Zbudowanie prywatnej społeczności online pomoże ludziom połączyć się z właściwą społecznością lub uzyskać dostęp do treści, które odpowiadają ich potrzebom.

Na pierwszy rzut oka możesz się zastanawiać, czy model oparty tylko na członkostwie jest właściwą strategią dla Twojej witryny WordPress. Poniżej podam ci kilka powodów, dla których może to przynieść wartość twojej społeczności.

Sprawia, że ludzie czują się jak wtajemniczeni

Jonah Berger traktuje o tym psychologicznym fakcie w jednej ze swoich książek,Contagious. Mówi on o rzadkości produktów, potrzebie i ciekawości posiadania czegoś, co jest niedostępne.

„Ekskluzywność to także dostępność, ale w inny sposób. Rzeczy ekskluzywne są dostępne tylko dla ludzi, którzy spełniają określone kryteria. Kiedy myślimy o ekskluzywności, myślimy o błyszczących, wysadzanych diamentami Rolexach za 20.000 dolarów lub o spotkaniach z gwiazdami filmowymi w St. Ale w ekskluzywności nie chodzi tylko o pieniądze czy sławę. Chodzi także o wiedzę. Znajomość pewnych informacji lub bycie połączonym z ludźmi, którzy je znają”

Wysokiej jakości treść, za którą ludzie będą płacić

Posiadanie udanej płatnej społeczności członkowskiej różni się od zakładania bloga. Może być trudniejsze do zbudowania, ale może stworzyć silną społeczność dla Twoich odbiorców. Jednym z przykładów udanego budowania płatnej społeczności członkowskiej jest The altMBA of Seth Godin, warsztaty online z przywództwa i zarządzania, które nieustannie łączą specjalistów cyfrowych z całego świata.

Ta internetowa społeczność obejmuje pisanie projektów, wymianę wiadomości z innymi studentami, mentorami i dyskusje grupowe, a także warsztaty. Potrzebne było więc prywatne miejsce, które połączyłoby wszystkich zapisanych studentów.

Stwórz płatną społeczność członkowską

Teraz, aby zacząć budować płatną społeczność członkowską w WordPressie, najszybszym i najłatwiejszym rozwiązaniem jest zainstalowanie wtyczki członkowskiej. Pomoże ci to ustawić wszystkie potrzebne szczegóły, takie jak członkostwo, subskrypcje, ograniczenie treści, zarządzanie członkami, zarządzanie płatnościami i kilka innych.

Wiem, że każdy właściciel ma swój własny sposób na zorganizowanie informacji, płatności i dostępu do treści. Dlatego postaram się ułożyć te informacje w możliwe do wykonania kroki, w taki sposób, aby były łatwe do zrozumienia.

W tym tutorialu będziemy używać Paid Member Subscriptions, wtyczki członkowskiej stworzonej przez Cozmoslabs. Ta wtyczka ma proste podejście, aby pomóc ci stworzyć twoją społeczność członkowską, używając shortcodes.

Płatne Subskrypcje Członkowskie oferują kompletne rozwiązanie dla członkostwa, pozwalając ci na przyjmowanie płatności członkowskich, zarządzanie członkami, tworzenie planów subskrypcji i ograniczanie dostępu do treści premium.

Zanim zagłębimy się w tutorial krok po kroku, zróbmy przegląd tego, co jest potrzebne do stworzenia płatnej społeczności członkowskiej:

 • Obszar logowania i rejestracji, gdzie użytkownicy będą zapisywać się na plan członkowski i uzyskiwać dostęp do swoich kont.
 • System zarządzania poziomami członkostwa i planami abonamentowymi.
 • Pewne ustawienia dla Ograniczenia Treści, które pozwolą ci ograniczyć zawartość w oparciu o plany członkowskie.
 • Specjalny obszar poświęcony członkom i zarządzaniu płatnościami.
 • Ustawienie wysyłania newsletterów tylko dla członków.

Uwaga: Płatne Subskrypcje Członkowskie są dostarczane z domyślną stroną rejestracji, ale w przypadku, gdy chcesz mieć formularze z niestandardowymi polami, możesz użyć Profile Builder, który działa razem z tą wtyczką. W tym tutorialu użyję Profile Builder, aby dostosować mój formularz Edytuj profil. Będziemy także używać Newsletter Glue do tworzenia newsletterów tylko dla członków.

Łatwy w użyciu plugin profilu użytkownika do tworzenia front-endowych formularzy logowania, rejestracji użytkownika i edycji profilu za pomocą shortcodes.

Aby ułatwić zrozumienie tego tutoriala, zastosujemy każdy mały krok dla przypadku użycia, który nazwałem „The Remote Developers Community”. Jest to fikcyjna płatna społeczność online, która łączy programistów pracujących zdalnie z całego świata.

Teraz czas wrócić do podstaw i zobaczyć, jak skonfigurować wtyczkę Płatne Subskrypcje Członków.

Newsletter Glue

Wtyczka do newslettera WordPress, która pozwala na tworzenie i wysyłanie profesjonalnych newsletterów w ciągu kilku minut, bezpośrednio w administracji WordPressa.

Zainstaluj płatne subskrypcje członków

Po pierwsze, musisz pobrać i zainstalować Paid Member Subscriptions z Repozytorium Wtyczek WordPress. Aby dodać ją do swojej strony, przejdź do pulpitu nawigacyjnego WordPressa > Wtyczki > Dodaj nową i wyszukaj wtyczkę.

Paid Membership Subscriptions

Skonfiguruj poziomy członkostwa i plany subskrypcji

Kiedy wtyczka jest już zainstalowana i aktywowana, przejdź do Płatne subskrypcje członkowskie > Plany sub skrypcji i „Dodaj nowy”.

Nazwij swój plan subskrypcji, ustaw czas trwania i cenę oraz upewnij się, że status tego planu jest aktywny. To gwarantuje, że użytkownicy zobaczą go wyświetlanego w Formularzu Rejestracyjnym na Twojej stronie.

Basic Subscription Plan

Modyfikuj rodzaj poziomu członkostwa za pomocą wyższego lub niższego planu

Na górze planu subskrypcji zobaczysz dwa przyciski. Pozwolą Ci one na dodanie podwyższenia lub obniżenia poziomu do aktualnego planu.

Upgrade or downgrade the subscription plan

W przypadku „The Remote Developers Community”, chcę stworzyć Plan Podstawowy, który będzie darmowy, aby umożliwić użytkownikom wypróbowanie niektórych korzyści płynących z mojej społeczności, zanim dokonają upgrade’u.

Ulepszenie subskrypcji to plan Premium nazwany planem Gold z opłatą 99$ na rok. Będzie on zawierał:

 • Treści tylko dla członków.
 • Ekskluzywne wiadomości.
 • Wyselekcjonowany newsletter.
 • Prywatny kanał na Slacku.
Upgrade Subscription

Ograniczenie treści

Co więcej, będziesz chciał ograniczyć treści publikowane na Twojej stronie w zależności od poziomu członkostwa.

Oto dwa sposoby na ograniczanie postów i stron:

 1. Bezpośrednio z każdego indywidualnego postu
 2. Używając shortcode [pms-restrict].
Display options

„Społeczność Zdalnych Programistów” ma ogólne ograniczenie treści. Aby to ustawić, wejdź na stronę Paid Member Subscriptions > Settings > Content Restriction i przewiń w dół do Messages for logged-out users.

Dodaj wiadomość, aby powiadomić użytkowników, że muszą być zalogowani i zapisani do planu członkowskiego, aby zobaczyć zawartość.

Restrict content

Niestandardowe formularze rejestracji i edycji profilu

Subskrypcja Płatnego Członka automatycznie generuje stronę Konta, Logowania, Resetu Hasła i Rejestracji, które możesz znaleźć w zakładce Twoje strony.

Default pages

Alternatywnie, aby utworzyć własne strony, możesz użyć domyślnych shortcodes rejestracji z Paid Member Subscription – [pms-login], [pms-reclogin], [pms-reclogin], [pms-reclogin], [pms-reclogin] [pms-account] [pms-login], [pms-recover-password] i [pms-register].

Registration formJak wspomniano powyżej, możesz również użyć Wtyczki Profile Builder aby stworzyć niestandardowy formularz rejestracyjny lub wiele formularzy rejestracyjnych z różnymi polami (Wersja Pro).
Profile Builder

Dzięki darmowemu pluginowi możesz rozszerzyć swoje formularze o różne typy pól, takie jak:

 • Nagłówki
 • reCAPTCHA
 • Nickname
 • Strona
 • Wprowadzanie tekstu
 • Rola użytkownika
 • GDPR Checkbox
Form fields

W ustawieniach możesz także włączyć następujące opcje:

 • Potwierdzenie mailowe.
 • Wybierz pomiędzy nazwą użytkownika, e-mailem lub obydwoma.
 • Wymuszaj wymagania dotyczące haseł, takie jak minimalna długość i siła hasła.
 • Przydziel użytkownikom określoną rolę.
 • Przekierowuj użytkowników po zalogowaniu, rejestracji i edycji profilu.
 • Dodaj linki do rejestracji i utraconego hasła.
Profile Builder SettingsMożesz również uaktualnić do wersji wersji premium aby uzyskać dostęp do takich pól jak:
 • Input,
 • Wejście ukryte,
 • Liczba,
 • Checkbox,
 • Pole wyboru Zgadzam się na warunki,
 • Przyciski radiowe,
 • Wybierz,
 • Wybór kraju,
 • Wybór strefy czasowej,
 • Załaduj awatar,
 • Mapa,
 • HTML,
 • Telefon,
 • Wybierak czasu,
 • Próbnik kolorów,
 • Własne pole walidacji,
 • Wybór waluty,
 • Próbnik daty.

Łatwa w użyciu wtyczka profilu użytkownika do tworzenia front-endowych formularzy logowania, rejestracji użytkownika i edycji profilu za pomocą shortcodes.

Kiedy zainstalujesz wtyczkę Profile Builder, będziesz miał shortcodes, które nakładają się na siebie (dla logowania, rejestracji i odzyskiwania hasła). Jeśli chcesz użyć nowych formularzy Profile Builder, użyj dedykowanych shortcodes dla tych akcji, np [wppb-edit-profile].

Dla celów tego tutoriala chciałem mieć konfigurację, która przyciągnie więcej użytkowników. Użyłem domyślnego formularza rejestracji subskrypcji płatnych członków [pms-register] w połączeniu z wtyczką Profile Builder, aby stworzyć bardziej szczegółowy formularz edycji profilu [wppb-edit-profile]. Tutaj użytkownicy mogą wypełnić szczegóły dotyczące ich doświadczenia zawodowego:

Edit Profile form

Uwaga: Sugeruję uaktualnienie do Profile Builder Pro, aby mieć pełną kontrolę nad swoimi formularzami i wyświetlać różne pola w formularzach rejestracji i edycji profilu. Możesz to zrobić używając dodatku Multiple Registration & Edit Profile Forms.

Zbuduj listę newsletterów

Budowanie newslettera dla społeczności online może być świetną taktyką marketingową. Newsletter może pomóc ci rozszerzyć zakres informacji, którymi dzielisz się z twoimi odbiorcami, jednocześnie dając ci więcej danych na temat ich zachowań w sieci.

Zarządzanie listami emailowymi może być dla Ciebie dodatkowym zadaniem, ale na pewno przyniesie Ci wartość. Oto jak możesz zbudować udaną listę emailową dla swojej płatnej społeczności członkowskiej.

Na początku musisz umieścić formularz zapisu gdzieś na swojej stronie.

Dodatek MailChimp (dostępny po uaktualnieniu do Profile Builder Pro) pozwala użytkownikom zapisywać się na listy MailChimp bezpośrednio z formularzy Rejestracja i Edycja Profilu. Wtyczka pozwala ci powiązać pola formularza MailChimp z polami Profile Builder dla każdej z twoich list.

Możesz wybrać, czy twoi nowi użytkownicy są subskrybowani automatycznie, czy też muszą potwierdzić swoją subskrypcję poprzez opcję double opt-in. Możesz także wybrać, czy twoi automatycznie zapisani użytkownicy otrzymają powitalnego e-maila, czy nie.

Więcej informacji o tym jak budować własne formularze subskrypcji newslettera z Profile Builder i dodatkiem MailChimp jest dostępnych w dokumentacji Profile Builder i MailChimp.

Wysyłaj newslettery do swoich członków za pomocą Newsletter Glue

Newsletter Glue

Teraz, gdy zebrałeś już emaile swoich członków, nie siedź z założonymi rękami i nie licz na to, że będą oni wracać na Twoją stronę codziennie, co tydzień, czy nawet co miesiąc. Zamiast tego, publikowanie aktualizacji newslettera jest świetnym sposobem na dalsze budowanie relacji z członkami bezpośrednio w ich skrzynkach odbiorczych. Podkreślaj najnowsze wpisy na swoim blogu i przypominaj im, dlaczego Twoja społeczność jest niesamowita.

Niestety, pisanie i budowanie newsletterów w Mailchimp może pochłaniać mnóstwo czasu i sprawiać wrażenie, jakby to była zupełnie inna praca. Zamiast tego możesz użyć Newsletter Glue, aby zbudować i opublikować swoje newslettery w WordPressie.

Wtyczka przykleja Mailchimp (i innych dostawców usług e-mailowych) do WordPressa i pozwala pisać i wysyłać newslettery bez opuszczania administratora WP.

Newsletter Glue

Wtyczka newslettera WordPress do tworzenia i wysyłania profesjonalnych newsletterów e-mailowych w ciągu kilku minut, bezpośrednio w swoim administratorze WordPress.

Stwórz prosty newsletter z aktualizacjami społeczności

Kiedy już pobierzesz i aktywujesz darmową wtyczkę Newsletter Glue, stwórz nowy wpis na blogu i zacznij pisać swój newsletter.

Możesz również rozważyć stworzenie nowej kategorii o nazwie „Newslettery” dla tych postów, aby były one oddzielone od reszty wpisów na Twoim blogu.

Send as newsletter

Kiedy już będziesz gotowy do wysłania newslettera, przewiń w dół do metaboksu Wyślij jako newsletter. Tam zobaczysz opcje Publiczność i Segmenty/tagi, które są pobierane bezpośrednio z Twojego konta Mailchimp.

Wybierz odpowiednią listę członków, do których chcesz wysłać swój newsletter i jesteś gotowy do wysyłania newslettera tylko do członków!

Kiedy będziesz gotowy, po prostu zaznacz opcję Wyślij jako newsletter na samym dole, a następnie opublikuj swój post w normalny sposób. Powinieneś zobaczyć powiadomienie z napisem „Twój newsletter jest w drodze!”

Stwórz newsletter z cotygodniowym podsumowaniem (Weekly Roundup Newsletter)

Aby w prosty sposób tworzyć cotygodniowy newsletter z Newsletter Glue, musisz kupić ich pro plugin.

Dzięki temu otrzymasz blok Post embeds, w którym możesz umieścić wiele linków do postów na blogu (wewnętrznych i zewnętrznych). Blok ten automatycznie wyświetla wyróżnione zdjęcie, tytuł i fragment każdego postu. Masz również wiele opcji stylu, aby zaprojektować sekcję.

To pomoże Ci zaoszczędzić godziny i nada Twojemu tygodniowemu newsletterowi bardziej profesjonalny wygląd bez dodatkowego wysiłku.

Post Embed

Wersja pro daje Ci również inne niestandardowe bloki newslettera, pozwala na dostosowanie własnego motywu newslettera, pisanie newsletterów w oddzielnym niestandardowym typie postu newslettera i budowanie szablonów newslettera.

Pattern Editor

Zintegruj kanał Slack

Kiedy jesteś częścią społeczności, najprawdopodobniej będziesz chciał budować konwersacje z innymi członkami i pielęgnować przyjaźnie. Jak już wspomniałam, altMBA jest świetnym przykładem udanej płatnej społeczności członkowskiej, która używa narzędzi cyfrowych, takich jak Slack, WordPress i innych, aby zaangażować swoją grupę studentów w intensywny czterotygodniowy proces.

Rozważ założenie prywatnego kanału na Slacku i kierowanie do niego użytkowników po rejestracji.

Zarządzanie członkami

Jako administrator strony będziesz musiał także zarządzać lub edytować członków oraz dodawać członkostwa do istniejących użytkowników WordPressa.

Dzięki wtyczce Paid Member Subscriptions możesz łatwo zrobić to wszystko, przechodząc do zakładki Members.

Edit members

Zarządzanie płatnościami

Przechodząc do zakładki Płatności, możesz wizualizować istniejące płatności, wyszukiwać konkretne z nich i sprawdzać ich status (na oczekujące lub zakończone).

Manage Payments

Rozszerzanie funkcjonalności Twojej Społeczności Płatnego Członkostwa za pomocą dodatków

Jak już wspomnieliśmy w tym poradniku, możesz rozszerzyć funkcje wtyczek poprzez aktualizację do wersji premium.

Paid Member Subscriptions posiada różne dostępne dodatki, takie jak:

 • Płatnościcykliczne dla PayPal Standard – Umożliwi ci to przyjmowanie płatności cyklicznych przez PayPal Standard i zwiększy twoje dochody, gdy społeczność będzie się rozrastać.
 • PayPal Express – Dodatek, który pozwoli ci akceptować płatności od użytkowników poprzez PayPal Express Checkout.
 • Stripe – akceptuj płatności kartą kredytową bezpośrednio na swojej stronie, zarówno jednorazowe, jak i cykliczne.
 • Wysyp treści – Zaplanuj swoją zawartość i udostępnij swoje posty lub kategorie dla swoich członków, tylko po upływie określonego czasu od momentu zapisania się na plan subskrypcji.
 • Wiele subskrypcji na użytkownika – Możesz ustawić grupy na poziomie wielu subskrypcji i pozwolić członkom na zapisanie się na więcej niż jeden plan członkowski.

Płatne Subskrypcje Członkowskie oferują kompletne rozwiązanie dla członków, pozwalając ci na przyjmowanie płatności członkowskich, zarządzanie członkami, tworzenie planów subskrypcji i ograniczanie dostępu do treści premium.

Podsumowanie

Tak więc to wszystko, nasza płatna wspólnota członkowska jest gotowa na przyjęcie nowych członków.

Wiem, że jest wiele wtyczek WordPress dostępnych, jeśli chodzi o strony członkowskie, ale jak już mówiłem, jest jedna rzecz, którą powinieneś pamiętać o Płatnych Subskrypcjach Członkowskich. Jest to łatwa do skonfigurowania wtyczka, która oferuje wystarczająco dużo opcji, aby rozpocząć swoją płatną społeczność członkowską w ciągu kilku godzin.

Z Profile Builder i Newsletter Glue, możesz rozwinąć swoją stronę członkowską o niestandardowe formularze i newslettery tylko dla członków.

Kiedy już będziesz miał działającą stronę, możesz zacząć myśleć o tym, jak rozwijać swoją płatną społeczność członkowską i pielęgnować członków i relacje online.

Na razie jesteśmy ciekawi, czy stworzyłeś jakiś rodzaj prywatnej społeczności na swojej witrynie WordPress.

Artykuł w wersji oryginalnej

Podobne