Cel: WooCommerce swag store

Na początku tego roku wprowadziliśmy na rynek produkt WooCommerce o nazwie StoreBuilder. Jest to łatwy i szybki sposób na uruchomienie sklepu WooCommerce. Na starcie chciałem zbudować sklep z pamiątkami dla pracowników, który pozwoliłby każdemu kto pracował nad produktem dostać darmową (i specjalną) koszulkę.

Moje wymagania były dość proste.

 • Zbuduj sklep z pracowniczymi swagami z WooCommerce – Nie chciałem tworzyć sklepu na innej platformie. W końcu wprowadzaliśmy na rynek produkt WooCommerce.
 • Wyeliminuj wszelkie wymagania dotyczące „członkostwa” lub „integracji ” – nie chciałem integrować go z żadnymi systemami korporacyjnymi, aby sprawdzać, kto jest, a kto nie jest pracownikiem. Nie chciałem też budować strony członkowskiej. Chciałem po prostu czegoś prostego.
 • Pozwolić pracownikom wybrać rozmiar i dodać informacje o wysył ce – chciałem, aby każdy pracownik otrzymał swoją własną przesyłkę i ułatwić im wybór rozmiaru bez konieczności wysyłania do mnie tych osobistych informacji.
 • Upewnij się, że nie będą musieli za nic płac ić – Na koniec, nie chciałem, aby musieli za cokolwiek płacić. Po prostu przejdą przez szybką kasę i dostaną swoją koszulkę. To jest to.

Składniki: Czego będziesz potrzebować

Lista narzędzi i rozwiązań, których będziesz potrzebował, jest w zasadzie niewielka.

 1. Hosting WooCommerce – sugeruję Nexcess; jest lepszy niż wszyscy inni.
 2. Konto w Printful – Dzięki nim wszystko jest naprawdę proste.
 3. Rozszerzenie Printful – Ten plugin pomoże Ci połączyć Printful z Woo.
 4. Grafika – Potrzebna Ci będzie grafika, którą planujesz umieścić na koszulce.

To wszystko. Niewiele więcej – co jest naprawdę miłe.

Instrukcje: Kroki do wykonania

Potrzebny czas: 30 minut.

Ten tutorial krok po kroku pokaże Ci, w około 30 minut, jak stworzyć sklep z pracowniczymi swagami za pomocą WooCommerce.

 1. Załóż konto hostingowe WooCommerce

  Dostaniesz maila od tego, u kogo zdecydowałeś się hostować. Stamtąd będziesz chciał się upewnić, że masz zainstalowany WooCommerce. Upewnij się też, że masz certyfikat SSL. To brzmi jak trzy kroki, ale jeśli zrobisz to z Nexcess, to tylko jeden.

  Potrzebny czas: 5 minut

 2. Teraz załóż konto Printful

  Założenie konta jest darmowe i naprawdę proste. To zajmie mniej niż 2 minuty i będziesz gotowy do następnego kroku.

  Potrzebny czas: 2 minuty

 3. Połącz swoje konto Printful z Twoim sklepem WooCommerce

  Kiedy przeczytasz instrukcję Printful, zobaczysz, że dzieli się ona na 6 kroków. Te kroki obejmują upewnienie się, że masz zainstalowany najnowszy plugin WooCommerce i upewnienie się, że Twoje permalinki są poprawne. Wszystko to jest jasno opisane na ich stronie i łatwe do naśladowania.

  Potrzebny czas: 5 minut

 4. Teraz, w Printful, zaprojektuj swoją koszulkę

  Zakładając, że masz już swoją grafikę, to również jest całkiem szybkie. Wybierzesz kategorię produktu (t-shirt, bluza, itp.), a następnie konkretny produkt (Heavyweight T-shirt by Gildan).

  Kiedy już wybierzesz produkt, będziesz mógł zdecydować, w jakich kolorach chcesz go oferować oraz w jakich rozmiarach.

  Na koniec możesz załadować swój projekt graficzny i umieścić go na produkcie.

  Potrzebny czas: 10 minut

 5. Dokończ swój produkt (definiując ceny)

  Jesteś już prawie gotowy, by wejść do WooCommerce, ale musisz jeszcze dokończyć swój produkt, wybierając zdjęcia makiet i ustalając ceny. Ponieważ będzie to sklep z pamiątkami WooCommerce, prawdopodobnie nie będziesz chciał zarabiać.

  Potrzebny czas: 3 minuty

 6. Synchronizacja z WooCommerce

  Oto wspaniała wiadomość! Nawet dla pojedynczego produktu (jak t-shirt), musisz stworzyć w WooCommerce warianty produktu, które będą równe liczbie dostępnych kolorów i rozmiarów. 3 kolory i 5 rozmiarów oznacza 15 wariacji. Ale dzięki tej wtyczce, która łączy Printful z WooCommerce, wszystko to jest załatwione za Ciebie. W rezultacie, wszystkie warianty produktów będą automatycznie obecne w Twoim sklepie WooCommerce. Ale nadal będą one miały swoją cenę.

  Potrzebny czas: 0 minut

 7. Stwórz kupon dla pracowników

  Oto jak używam WooCommerce, aby zbudować sklep ze swagami bez żadnych członkostw czy integracji. Po prostu zostawiam tam cenę. A jeśli chcę, mogę ją bardzo podnieść (w kroku 5). W ten sposób naprawdę tylko pracownicy dostaną to za darmo – a to dlatego, że tworzę dla nich kupon.

  Możesz też sprawić, by kupon był dobry tylko na konkretny produkt i przez ograniczony czas. To pomoże ograniczyć możliwość sięgnięcia po ten produkt przez osoby niebędące pracownikami, kiedy nie powinny tego robić.

  Potrzebny czas: 5 minut

Łatwo jest stworzyć sklep z pracowniczymi gadżetami

Kiedy pisałem maila do pracowników, wszystko co musiałem zrobić, to podać adres url do strony produktu, kod kuponu i zaprosić ich do zamówienia koszulki. Kupon obniżał cenę produktu o 100% i zawierał darmową wysyłkę.

To był szybki projekt, a pracownicy, którzy zamówili koszule, byli zachwyceni. Mam nadzieję, że Tobie też to pomoże!

Podobne