Tłumaczenie maszynowe

W dzisiejszych czasach w biznesie, handlu detalicznym lub eCommerce przyciąganie nowych klientów jest równie ważne, jak utrzymanie dotychczasowych klientów. Badania wykazały, że około 30% klientów generuje około 75% sprzedaży

Jeśli przestałeś myśleć o tym, jak ważne jest posiadanie stałych klientów na podstawie tych liczb, z pewnością zainteresuje Cię, w jaki sposób będziesz w stanie osiągnąć swoje cele retencyjne.

Podamy kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci w stworzeniu stabilnej puli stałych klientów. Każda ze wskazówek, które podkreślimy, jest równie ważna i wykonalna, w zależności od sytuacji. Dlatego zaczynamy w przypadkowej kolejności!

Sprzedaż / okazje

Znak sprzedaży Każdy zawsze szuka okazji. Nie ma więc wątpliwości, że cykliczna lub ukierunkowana sprzedaż będzie czynnikiem powtarzających się transakcji. Sprzedaż może być oferowana na podstawie wielu czynników, o których klient nawet nie musi wiedzieć. Możesz zmniejszać swoje zapasy, przecenić produkt, ponieważ wychodzi nowa wersja lub coś zupełnie innego. Chodzi o to, że sprzedaż jest zawsze mile widziana, niezależnie od tego, co ją spowodowało.

Sprzedaż sezonowa to przyjęta norma w dzisiejszych biznesach. Wszyscy to widzieliśmy – wyprzedaże letnie, wyprzedaże świąteczne, wyprzedaże „na powrót do szkoły” itp. Wspaniałą rzeczą jest to, że zwykle przychodzą one zawsze w tym samym czasie, więc klienci biorą pod uwagę je planując wydatki.

Jeśli to Ty za każdym razem oferujesz najlepsze oferty, klienci z pewnością zapamiętają Twoją witrynę jako priorytet. Powtarzający się biznes to przede wszystkim doświadczenia – jeśli klient miał dobre doświadczenia za pierwszym razem, zwykle będzie wracał.

Rejestracja

Osoba wprowadzająca informacje Prawdopodobnie jeden z najłatwiejszych do wdrożenia procesów obejmujących całą witrynę, proces rejestracji, może zdziałać cuda.

Rejestracja w witrynie nie oznacza, że klient jest teraz z Tobą związany, ale oznacza określony typ relacji. Ludzie zwykle nie zobowiązują się do czegoś (nawet tak banalnego jak rejestracja na stronie), jeśli nie uważają tego za warte zachodu, tj. jeśli nie widzą żadnych przyszłych korzyści. Więc następnym razem, gdy będą szukać czegoś, zapamiętają „tę witrynę”, na której są zarejestrowani, i wskoczą tam, aby zrobić zakupy.

Jeśli to, co zapewniasz, może zostać udostępnione w formie subskrypcji, również powinieneś się temu przyjrzeć. Subskrypcja jest w rzeczywistości poziom wyżej od zwykłej rejestracji i zobowiązuje klienta do odwiedzenia Twojej witryny, przynajmniej tak długo, jak trwa subskrypcja.

Rejestracja może również zdziałać cuda dla doświadczenia użytkownika / klienta , umożliwiając im dostosowanie interfejsu użytkownika i ogólnie strony lub zapisywanie wyszukiwań i / lub produktów, które mogą następnie śledzić. Umożliwia także wdrażanie sugestii na podstawie ich historii wyszukiwania oraz wcześniej zakupionych produktów.

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy ludzie mają szansę zmienić coś, czują się bardziej komfortowo, a następnie są bardziej skłonni do spędzania więcej czasu w tym środowisku. Są szanse, że jeśli spędzają więcej czasu w środowisku (w tym przypadku w Twoim sklepie internetowym), będą bardziej skłonni do kupowania więcej.

Nagrody

Pudełko na prezent Każdy lubi dostawać prezenty, prawda? Dlaczego więc nie wdrożyć programu nagród? Może to pomóc zwiększyć liczbę członków, łącząc ją bez wysiłku z poprzednią wskazówką i sprawi, że klienci wrócą po więcej, ponieważ – każdy lubi darmowe rzeczy.

Dzięki programowi nagród masz dwa różne sposoby robienia takich rzeczy. Jeden jest ściśle powiązany z powracającymi klientami / członkami, w przypadku których będziesz oferować im prezenty i / lub zniżki, gdy osiągną określoną kwotę (w ramach jednego zakupu lub wielu zakupów). Klienci będą mieli bezpośrednią korzyść z prowadzenia z Tobą interesów, zamiast przełączać się do kogoś innego, ponieważ za każdym razem będą mieli jakiś cel na horyzoncie.

Drugi sposób koncentruje się najpierw na przyciąganiu nowych klientów. Program nagród w prawdziwym tego słowa znaczeniu to coś w rodzaju „pierwszych 1000 klientów otrzyma…” lub „wydaj xy, aby wygrać…”. Przyciągasz ich uwagę do zakupów w Twojej witrynie, jeśli wygrają, wrócą z założeniem „Wygrałem wcześniej, dlaczego nie spróbować ponownie”, a jeśli przegrają, wrócą, aby spróbować i wygrać następnym razem.

W takich przypadkach należy zawsze zachować ostrożność, aby zachować całkowitą przejrzystość, aby nikt nie mógł kwestionować wyboru zwycięzców.

Wsparcie

Dział obsługi klienta Nie jest to specjalnie związane z żadnym procesem jako takim, ale bardziej z zachowaniem, które powinieneś przyjąć w kontaktach z klientami.

Podobnie jak w przypadku wszystkiego innego w życiu, od czasu do czasu sprawy mogą się nie udać – paczka może się opóźnić, produkt może zostać dostarczony uszkodzony itp. W takich niefortunnych sytuacjach ważne jest, aby zapewnić właściwy rodzaj wsparcia, które nadal będzie w stanie zamienić negatywne doznania w pozytywne.

Wspomnieliśmy już, że rozwój biznesu polega na doświadczeniach i nigdy nie było bardziej prawdziwe niż wtedy, gdy coś poszło nie tak. Rozproszenie takiej sytuacji, w której wszyscy w końcu wyjdą zadowoleni, zostanie zapamiętane i opowiedziane.

Wszyscy doświadczyliśmy, a przynajmniej powiedziano nam o podobnej sytuacji, w której coś poszło nie tak, ale sprzedawca zrobił wszystko, aby to naprawić. Zwykle ci, którzy mieli problem i otrzymali tego rodzaju pozytywne opinie wrócą do witryny raz po raz, ponieważ wiedzą, że nie będzie stresu, jeśli coś się znowu nie uda.

Dodatkowa wskazówka: dołącz dowód społeczny

Jak zapewne już wiesz, jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o udany biznes, jest budowanie zaufania kupujących i zwiększanie współczynników konwersji.

Można to łatwo osiągnąć, dostarczając dowód społeczny w czasie rzeczywistym. A jednym z najlepszych sposobów dostarczania dowodów społecznych jest Evidence.

Dowód Evidence to platforma, za pomocą której możesz wyświetlać dostosowane powiadomienia dotyczące dowodów społecznych dla wszystkich zakupów, rejestracji itp., Które mają miejsce w Twojej witrynie. W ten sposób powiadamiasz odwiedzających o innych ludziach, którzy Ci ufają i tworzą tzw. FOMO.

Poza tym Evidence umożliwia również tworzenie nieograniczonej liczby kampanii typu social proof, przechwytywanie danych z dowolnego formularza internetowego lub webhooka i wykonywanie o wiele więcej. Dlaczego więc nie sprawdzić!

Wniosek

Istnieje wiele sposobów na zatrzymanie klientów , nie ma co do tego wątpliwości. Cztery, które wymieniliśmy, powinny jednak zawsze znajdować się na górze twoich list do zrobienia.

Oczywiście nie będziesz w stanie zaimplementować każdego z nich w dokładnie taki sam sposób, jak wspomnieliśmy powyżej. Dlatego te informacje należy traktować jako wskazówki.

Nie bój się też patrzeć, jak robią to inni, dobry pomysł to dobry pomysł, nie musi być twój, aby go wykorzystać.

Wreszcie, cokolwiek z tego uzyskasz, pamiętaj, że nie zawsze chodzi o ciągłe pozyskiwanie nowych klientów, którzy będą „gotowi” na zakup. Zamiast tego buduj relacje z klientami, które będą rosły w społeczności i zanim się zorientujesz, będziesz w sytuacji korzystnej dla wszystkich, w której wszyscy będą szczęśliwi.

Tłumaczenie maszynowe, źródło: WPNewsify

Podobne