Tłumaczenie maszynowe

Czy chcesz osadzać filmy w swoich postach na blogu WordPress? Filmy ożywiają Twoją witrynę i są świetnym sposobem na zwiększenie zaangażowania użytkowników.

WordPress bardzo ułatwia osadzanie filmów z serwisów hostingowych wideo, takich jak YouTube, Vimeo , Facebook, Twitter i wiele innych.

W tym przewodniku dla początkujących pokażemy, jak łatwo osadzać filmy w postach na blogu WordPress, stronach i widżetach paska bocznego.

Jak osadzać filmy w postach i stronach na blogu WordPress

WordPress zawiera świetną funkcję o nazwie automatyczne osadzanie, która umożliwia Twojej witrynie automatyczne pobieranie kodu osadzania z popularnych usług hostingowych wideo, takich jak YouTube, Vimeo itp.

Wszystko, co musisz zrobić, to wkleić adres URL wideo do edytora WordPress .

Na przykład możesz skopiować adres URL YouTube do filmu, który chcesz osadzić.

Następnie edytuj post lub stronę WordPress, na której chcesz dodać wideo, i po prostu wklej adres URL w obszarze zawartości.

Embedding video in WordPress post editor

Jak tylko wkleisz adres URL wideo, WordPress pobierze kod osadzania i wyświetli wideo z YouTube w edytorze treści.

Możesz teraz zapisać swój post i kliknąć przycisk podglądu, aby zobaczyć osadzone wideo w swoim poście na blogu.

Video embedded in a WordPress blog post

Czy to nie było łatwe?

Po dodaniu wideo możesz zmienić jego ustawienia z paska narzędzi bloku i kolumny ustawień po prawej stronie.

Video block toolbar and settings

Możesz dostosować szerokość wideo, ustawić na pełną szerokość, zmienić wyrównanie i nie tylko. Możesz także dodać podpis i zachować proporcje filmu na urządzeniach mobilnych.

WordPress może automatycznie osadzać tylko usługi wideo z białej listy. W przypadku innych witryn nadal będziesz musiał uzyskać kod osadzania, a następnie wkleić go w swoich postach na blogu.

Oto lista usług wideo umieszczonych na białej liście do automatycznego osadzania w WordPress:

 • Amazonka
 • Animoto
 • Cloudup
 • CollegeHumor
 • Crowdsignal
 • Dailymotion
 • Facebook
 • Flickr
 • Hulu
 • Imgur
 • Instagram
 • Issuu
 • Kickstarter
 • Meetup.com
 • Mixcloud
 • Reddit
 • ReverbNation
 • Screencast
 • Scribd
 • Slideshare
 • SmugMug
 • Someecards
 • SoundCloud
 • Spotify
 • Tumblr
 • Świergot
 • VideoPress
 • Vimeo
 • WordPress.tv
 • Youtube

Jeśli chcesz dodać wideo ze strony internetowej spoza tej listy, będziesz potrzebować pełnego kodu HTML do osadzenia wideo.

Po prostu skopiuj kod HTML dostarczony z witryny wideo i wklej go w bloku „Niestandardowy HTML” w edytorze.

Add a custom embed code in WordPress

Osadzaj filmy w WordPress za pomocą starego klasycznego edytora

Jeśli nadal używasz starego klasycznego edytora WordPress , możesz osadzać filmy w ten sam sposób.

Po prostu skopiuj adres URL z usługi hostingowej wideo, takiej jak YouTube, i wklej go w edytorze. Jeśli korzystasz z edytora wizualnego, zobaczysz podgląd wideo.

Emedding video in old WordPress editor

Jednak nie będziesz mógł korzystać z regulacji szerokości i innych opcji, których możesz użyć w nowym edytorze bloków WordPress.

Jak osadzać filmy w widżetach paska bocznego WordPress

Podobnie jak w przypadku strony lub posta w serwisie WordPress, możesz także osadzać filmy w widżetach paska bocznego WordPress.

Po prostu przejdź do strony Wygląd »Widżety i dodaj widżet„ Tekst ”do paska bocznego. Zobacz nasz artykuł o tym, jak dodawać i używać widżetów w WordPress .

W ustawieniach widżetu musisz wkleić adres URL wideo w obszarze zawartości. WordPress automatycznie pobierze kod do osadzenia i wyświetli podgląd wideo.

Embed videos in WordPress sidebar widget

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz”, aby zapisać ustawienia widżetów.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę internetową, aby zobaczyć osadzone wideo w widżecie paska bocznego WordPress.

Wtyczki do osadzania wideo WordPress

Domyślnie nie musisz używać wtyczki do osadzania filmów w WordPress. Możesz jednak chcieć użyć wtyczek, aby poprawić jakość oglądania filmów w swojej witrynie.

Poniżej znajduje się kilka wtyczek, które możesz chcieć wypróbować.

1. Kanał Smash Balloon YouTube

Smash Balloon for YouTube home page

Smash Balloon Feeds for YouTube to jedna z najlepszych wtyczek wideo WordPress. Umożliwia automatyczne osadzanie wszystkich filmów z Twojego kanału YouTube w dostosowywanym formacie galerii. Automatycznie importuje nowe filmy, łączy kanały, dodaje transmisje na żywo i nie tylko.

Smash Balloon udostępnia również bezpłatną wersję wtyczki YouTube , ale w naszym demo poniżej pokażemy wersję Pro.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Smash Balloon Feeds for YouTube . Następnie przejdź do strony Kanały dla YouTube »Licencja i wprowadź swój klucz licencyjny. Możesz znaleźć te informacje na swoim koncie na stronie wtyczki.

Smash Balloon license key

Po aktywacji klucza licencyjnego nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz zmiany”. Następnie przejdź do zakładki Konfiguruj i kliknij duży niebieski przycisk, aby połączyć swoje konto YouTube.

Connect your YouTube Feed

Po zakończeniu nastąpi przekierowanie z powrotem do pulpitu WordPress, aby skonfigurować kanał YouTube.

YouTube account connected

Kliknij przycisk „Zapisz zmiany” i gotowe.

Aby osadzić swój kanał YouTube w poście lub na stronie, po prostu edytuj go w WordPress. Na ekranie edycji strony kliknij przycisk (+), dodaj nowy blok i wybierz blok „Kanały dla YouTube”.

YouTube feed block

Gdy dodasz blok do edytora postów, będzie on automatycznie pobierał i wyświetlał filmy z Twojego kanału YouTube.

YouTube feed embedded

Kiedy sprawdzisz swoją witrynę, zobaczysz, że Twój kanał jest osadzony na właśnie utworzonej stronie.

YouTube Feed on your page

Kanały Smash Balloon YouTube Feeds zawierają wiele opcji układu i stylu. Możesz zmienić domyślny styl, odwiedzając stronę Kanały w YouTube »Dostosuj .

Carousel option

Tutaj możesz wybrać układ siatki, galerii, listy lub karuzeli. Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać zmiany.

Carousel Feed on your site

Zobaczysz, że masz karuzelę filmów ze strzałkami nawigacyjnymi po prawej i lewej stronie, a także przycisk Subskrybuj u dołu kanału.

Jeśli chcesz bardziej dostosować swój kanał, kliknij kartę Wyświetl w ustawieniach wtyczki. Ta strona zawiera listę skrótów, których można używać w dowolnym miejscu w witrynie.

Shortcode options

Aby wstawić krótki kod do posta lub strony, możesz użyć bloku shortcode.

Shortcode block

Teraz możesz dodać krótki kod kanału [youtube-feed] (lub dowolną jego odmianę) do ustawień bloku.

Shortcode Inserted

Możesz także użyć kanału Smash Balloon YouTube z ich nową wtyczką Social Wall, która łączy wszystkie treści z mediów społecznościowych z Facebooka, Instagrama, Twittera i YouTube na jednej stronie.

2. Pasek subskrypcji YouTube

YouTube Subscribe Bar in action

Pasek subskrypcji YouTube pokazuje przycisk subskrypcji YouTube pod osadzonymi filmami z YouTube w WordPress. Pobiera również liczbę subskrybentów YouTube, aby dodać dowód społecznościowy i zachęcić więcej użytkowników do subskrypcji.

Najpierw stworzyliśmy go, aby promować kanał YouTube WPBeginner na tej stronie. Wielu naszych użytkowników prosiło nas o podzielenie się tym, jak to zrobiliśmy, więc zdecydowaliśmy się wydać go jako darmową wtyczkę.

3. Leniwe ładowanie filmów

Lazy load videos in WordPress

Wideo osadza wczytuje skrypty z zewnętrznych stron internetowych, co ma niewielki wpływ na szybkość i wydajność ładowania strony.

Lazy Load for Videos rozwiązuje ten problem, ładując obraz wideo tylko podczas ładowania strony. Ładuje kod do osadzenia tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie przycisk odtwarzania. Zobacz nasz samouczek dotyczący dodawania leniwego ładowania filmów w WordPress .

Nawiasem mówiąc, nie będziesz potrzebować tej wtyczki, jeśli używasz kanału Smash Balloon YouTube, ponieważ ma on wbudowaną pamięć podręczną i opóźnione ładowanie dla odtwarzacza wideo.

Dlaczego nie mogę przesłać filmów do WordPress?

Cóż, możesz, ale nie zalecamy tego robić.

Większość małych blogów korzysta ze wspólnych kont hostingowych WordPress , a filmy mogą zajmować dużo zasobów serwera. Jeśli Twój film ma duży ruch, Twoja witryna prawdopodobnie ulegnie awarii.

Po drugie, tracisz ruch od użytkowników YouTube.

YouTube to nie tylko największy serwis do hostingu wideo, ale także druga najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie i druga najpopularniejsza sieć społecznościowa zaraz po Facebooku.

Jeśli nie chcesz przesyłać swoich filmów do YouTube, możesz wypróbować Vimeo lub DailyMotion. Zobacz nasze porównanie YouTube i Vimeo, aby zobaczyć, która platforma jest lepsza dla Twoich potrzeb.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z naszym artykułem o tym, dlaczego nigdy nie należy przesyłać wideo do WordPress .

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak łatwo osadzać filmy w postach na blogu WordPress. Możesz również chcieć zobaczyć naszą listę wtyczek WordPress, które muszą mieć dla wszystkich witryn internetowych .

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .

Tłumaczenie maszynowe, źródło: WP Beginner

Podobne