Tłumaczenie maszynowe

Jeśli chcesz założyć witrynę e-learningową, nie może być lepszej platformy niż połączenie WordPress i wtyczki LearnDash LMS .

Jednak nawet w przypadku LearnDash musisz zadbać o różne elementy.

Jest kilka takich, których nie może zabraknąć w żadnej witrynie e-learningowej. A jeśli ich zabraknie, możesz nie wykorzystać w pełni potencjału swojej strony.

Jakie to elementy? Zacznijmy!

1. Nawigacja okruszkowa

Jeśli Twoja witryna e-learningowa jest Twoją pierwszą witryną, istnieje duża szansa, że być może nie słyszałeś jeszcze o nawigacji breadcrumb.

Zasadniczo taka nawigacja pokazuje użytkownikowi ścieżkę, w której obecnie się znajduje.

Na przykład, jeśli ktoś przegląda określoną stronę z takiej lub innej kategorii, menu nawigacyjne breadcrumb na stronie pokaże coś takiego:

Strona główna> Kategoria> Tytuł strony

Możliwe, że widziałeś to na innych stronach internetowych. Oto obraz przedstawiający nawigację okruszkową na stronie internetowej.

Korzystanie z menu nawigacyjnego w witrynie e-learningowej ma wiele zalet. Przede wszystkim ułatwiają odwiedzającym łatwe poruszanie się po stronie.

Na przykład, jeśli trafią na którąkolwiek ze stron kursów, mogą łatwo przeskoczyć do innych powiązanych z daną kategorią, klikając nazwę kategorii w menu nawigacyjnym. Po drugie, okruszki są kochane przez Google. Roboty Google i inne roboty wyszukiwarek mogą dzięki nim z łatwością i szczegółowo określić strukturę Twojej witryny.

Co więcej, czasami są one również uwzględniane w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu Twoja witryna jest dodatkowo wyróżniona na stronach wyników wyszukiwania. A nie trzeba chyba tłumaczyć, że gdy jesteś lepiej wypozycjonowany w SERP’ach, jest bardziej prawdopodobne, że więcej osób kliknie i przeczyta Twoją ofertę!

2. Łatwy import demo

Funkcja importu wersji demonstracyjnej umożliwia szybkie uruchomienie witryny poprzez zaimportowanie zawartości strony demonstracyjnej. Oznacza to, że nie musisz zastanawiać się, co i jak funkcjonuje oraz jak została wdrożona konfiguracja podstawowa.

Jeśli nie wiesz czym są witryny demo, oto krótkie wprowadzenie: te witryny są konfigurowane przez twórców motywów i wtyczek, aby pokazać, jak będzie wyglądać obsługa motywu / wtyczki po prawidłowej konfiguracji. Spójrz na przykład na witrynę demonstracyjną LearnDash .

Wracając do głównego punktu – kiedy zawartość demonstracyjna motywu jet zaimportowana, możesz łatwo zastąpić ją własną treścią i rozpocząć pracę ze swoją witryną e-learningową w ciągu jednego dnia (jeśli treść jest już przygotowana).

Dlatego wybierając motyw, upewnij się, że ta funkcjonalność jest w nim obecna.

3. Wsparcie dla motywów potomnych

Wyobraź sobie scenariusz, w którym już prowadzisz skuteczną witrynę e-learningową. Chciałbyś jednak zmodyfikować style i ogólnie projekt swojej witryny, aby wyglądała lepiej, świeżo i niepowtarzalnie na tle konkurencji.

Ale nie chcesz całkowicie zmieniać motywu swojej witryny ze względu na solidnie zoptymalizowany kod i funkcje – potrzebujesz tylko pewnych modyfikacji. Jak możesz to osiągnąć bez marnowania czasu i energii?

Cóż, odpowiedź na to leży w motywie potomnym. Jeśli nie wiesz co to takiego, to motyw potomny jest to motyw, który dziedziczy kod i funkcjonalność innego motywu. Możesz w nim wprowadzać korekty mniejsze lub większe bez obawy, że gdy pojawi się aktualizacja motywu głównego wszystkie zmiany zostaną utracone.

W ten sposób podstawowa funkcjonalność pozostaje nienaruszona, podczas gdy sam projekt staje się taki, jak chcesz.

Dobra wiadomość jest taka, że platforma WordPress i LearnDash oferują tę obsługę, więc nie musisz się o to martwić, jeśli wybrałeś je dla swojej witryny e-learningowej.

4. Uproszczona nawigacja mobilna

Nawigacja w każdej witrynie jest jak jej kręgosłup. Jeśli ta część jest do niczego, nie ma możliwości, aby użytkownicy wynieśli dobre wrażenia. A ponieważ większość użytkowników przegląda obecnie internet na urządzeniach mobilnych, należy zoptymalizować działanie strony pod kątem tych urządzeń.

Na szczęście nie jest trudno zaprojektować nawigację, która działa dobrze zarówno na telefonach komórkowych, jak i na komputerach. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać kilka prostych kroków opisanych poniżej:

 • Krótko i prosto: po pierwsze, nie umieszczaj zbyt wielu pozycji w menu. Ekrany mobilne są małe i na tych rozmiarach można zmieścić maksymalnie tylko 3-4 elementy w jednej linii.Jeśli dodasz więcej, menu pojawi się w wielu wierszach, co wcale nie będzie dobrze wyglądać. Nawet jeśli musisz uwzględnić wiele stron, spróbuj uporządkować je w 3-4 kategorie lub podstrony.

  Organizując je w ten sposób, możesz użyć menu rozwijanych, aby poprawnie wyświetlić je na ekranach urządzeń mobilnych. Możesz także spróbować wyświetlić 3 opcje menu głównego u góry za pomocą ikon i ukryć inne elementy menu za pomocą tzw. hamburgera, jak pokazano na poniższym obrazku:

 • Uwzględnij najpierw najważniejsze strony: Podczas tworzenia menu upewnij się, że najważniejsze strony pojawiają się jako pierwsze, a najmniej ważne jako ostatnie.
 • Używaj zrozumiałego języka: pozycje w menu powinny być napisane zrozumiałymi słowami. Każdy powinien wiedzieć, czego się spodziewać po stronie z danego elementu menu. Dlatego powinieneś unikać słów / terminów, które wymagają myślenia.
 • Uważaj na kolory i czcionki: Tekst pozycji menu powinien być napisany kolorem kontrastującym z kolorem tła menu. Ponadto tekst powinien być napisany czcionką łatwą do odczytania i nie wymagającą powiększania.
 • Uwzględnij pasek wyszukiwania: Twój pasek wyszukiwania jest również częścią narzędzi nawigacyjnych w Twojej witrynie. Więc umieść go we właściwym miejscu, czyli w pobliżu paska nawigacji. Pomoże to ludziom znaleźć strony, których nie mogą szybko znaleźć w menu głównym.

5. Personalizacja i branding

Jeśli nie dostosowałeś swojej witryny e-learningowej, aby wyglądała profesjonalnie, popełniasz bardzo kosztowny błąd, nawet o tym nie wiedząc.

Styl i branding witryny mają znacznie większe niż jakikolwiek inny czynnik w określaniu jak jesteś postrzegany przez odwiedzających, dlatego powinieneś uieścić profesjonalne logo zaprojektowane przez doświadczonego projektanta.

Postaraj się również, aby Twoja witryna była zaprojektowana w taki sposób, by idealnie pasowała do tożsamości Twojej marki. I nie próbuj robić tego samodzielnie – największym błędem, jaki możesz popełnić, jest samodzielne wykonanie brandingu witryny e-learningowej!

Te rzeczy lepiej zostawić profesjonalistom, którzy mają w tym doświadczenie.

6. Czysty projekt i układ

Omówiliśmy pokrótce część projektu witryny w poprzedniej sekcji. Ale warto trochę więcej na ten temat napisać, zwłaszcza jeśli nie używasz niestandardowego motywu zbudowanego specjalnie dla swojej witryny.

Wybierając wstępnie zaprojektowany motyw do konfiguracji witryny e-learningowej, upewnij się, że ma ona wiele opcji układu. Generalnie układ siatki działa najlepiej w witrynach e-learningowych, ponieważ pomaga w wyświetlaniu wielu kursów na każdej stronie w bardzo schludny i przejrzysty sposób.

Oto przykład tego, jak wygląda strona z układem siatki kursów LearnDash :

Układ siatki w witrynach e-learningowych

Poza tym układy siatki działają bardziej spójnie w całej witrynie.

7. Wstępne ładowanie stron

Wreszcie, wstępne ładowanie stron jest również ważne dla Twojej witryny e-learningowej. Preloadery – lub po prostu programy ładujące, jak je nazywamy – to małe animacje, które ładują się przed wszystkim innym w Twojej witrynie i utrzymują uwagę użytkowników, dopóki nie zostaną załadowane inne elementy witryny.

Chociaż nie przyspieszają procesu ładowania strony, sprawiają, że użytkownicy tak czują; w ten sposób uniemożliwiając im naciśnięcie przerażającego przycisku „zamknij kartę”.

Preloadery są dostępne w różnych stylach, od prostych animacji po bardziej złożone. Dodanie modułu wstępnego ładowania do witryny jest proste i każdy projektant może to zrobić za pomocą kilku modyfikacji CSS.

Jeśli jednak Twoja witryna e-learningowa jest oparta na WordPressie, oto zestaw instrukcji, które możesz wykonać, aby dodać moduł wstępnego ładowania do swojej witryny:

 • Przede wszystkim zainstaluj i aktywuj wtyczkę WP Smart Preloader na swojej stronie;
 • Teraz odwiedź Ustawienia> WP Smart Preloader, aby skonfigurować animację modułu wstępnego ładowania;
 • Teraz musisz wybrać kilka rzeczy. Pierwszym z nich jest styl modułu wstępnego ładowania – wtyczka zawiera wiele stylów, które można wybrać z menu Select Preloader.
 • Następnie dostępna jest opcja „Pokaż tylko na stronie głównej” . Jeśli zaznaczysz to pole wyboru, moduł wstępnego ładowania pojawi się tylko wtedy, gdy ktoś otworzy stronę główną Twojej witryny. Jeśli pozostawisz to niezaznaczone, moduł wstępnego ładowania pojawi się na każdej stronie Twojej witryny.
 • Następna opcja to „Czas wyświetlania programu ładującego” . Ta kolumna pozwala wybrać czas, przez jaki program ładujący będzie się wyświetlał. Wartość domyślna to 1500 milisekund (około 1,5 sekundy), co oznacza, że jeśli pozostawisz to pole puste, program ładujący będzie wyświetlany przez 1,5 sekundy, zanim zacznie zanikać. Możesz także ustawić czas potrzebny do zanikania, wprowadzając wartość w polu „Loader to Fade Out” .

Po skonfigurowaniu wszystkich tych ustawień nie zapomnij nacisnąć przycisku Zapisz zmiany. Teraz możesz sprawdzić, jak to działa, ładując swoją witrynę zarówno na telefonach komórkowych jak i komputerach.

Podsumowując

Zanim zakończymy, chcemy dać Ci dodatkową wskazówkę: Zwróć szczególną uwagę na tematykę Twojej witryny e-learningowej.

Bez odpowiedniego motywu , nawet jeśli Twoja witryna zawiera wszystkie wymienione powyżej elementy, nadal możesz nie być w stanie wykorzystać jej potencjału. Dobry motyw to taki, który zawiera wszystkie powyższe funkcje. Na rynku dostępnych jest wiele takich motywów, w tym eLumine, których przykłady zamieściliśmy powyżej.

Teraz podsumujmy.

Wspomniane powyżej 7 rzeczy są niezbędne w każdej nowoczesnej witrynie e-learningowej. Możesz też się bez nich obejść, ale wrażenia użytkownika nie będą tak dobre jakby mogły być. Postaraj się więc uwzględnić je wszystkie w swojej witrynie.

Tłumaczenie maszynowe, źródło: WP Mayor

Podobne