Najlepsze wtyczki do quizów - WordPress

Tłumaczenie maszynowe

Szukasz najlepszej wtyczki do quizu WordPress? Niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć zabawne, wirusowe quizy w stylu Buzzfeed, czy też chcesz tworzyć bardziej poważne quizy, masz mnóstwo opcji, które Ci w tym pomogą.

W tym poście zebraliśmy najlepsze z najlepszych w połączeniu z naszymi przemyśleniami wtyczek quizowych dla WordPressa.

Nie chcę wywoływać niepokoju, więc przejdźmy od razu do wtyczek!

Sześć najlepszych wtyczek do quizów WordPress

Oto sześć wtyczek, którym przyjrzymy się:

 1. Quiz and Survey Master
 2. Wirusowy quiz
 3. WP Quiz
 4. Thrive Quiz Builder
 5. Quiz Cat
 6. Quiz HD

1. Quiz and Survey Master

Mistrz quizów i ankiet

Quiz and Survey Master to najpopularniejsza darmowa wtyczka do quizów na WordPress.org.

Jest to elastyczne narzędzie, którego możesz używać zarówno do poważnych quizów, jak i quizów bardziej skoncentrowanych na mediach społecznościowych, jeśli chcesz wygenerować efekt wirusowy.

Możesz używać różnych typów pytań, w tym:

 • Wielokrotny wybór
 • Prawda i fałsz
 • Otwórz odpowiedź
 • Upuścić
 • Wiele odpowiedzi
 • Wypełnij puste miejsce
 • Numer

Możesz mieć jedną stronę wyników na końcu lub wyświetlać różne wyniki w oparciu o wynik osoby (co może być przydatne w quizach osobowości).

Inne przydatne funkcje obejmują:

 • Integracje udostępniania społecznościowego
 • Quizy jednostronicowe lub wielostronicowe
 • Wymagaj od użytkowników zalogowania się, aby przystąpić do quizu
 • Ogranicz liczbę prób
 • Włącz wskazówki lub pola komentarzy dla pytań

Jeśli potrzebujesz więcej funkcji, dostępne są również dodatki premium, które zapewniają:

 • Szczegółowe raportowanie i integracja z Google Analytics
 • Bardziej zaawansowana logika quizu
 • Panel użytkownika dla ich quizów
 • Integracje z usługami email marketingu
 • Opcja automatycznej synchronizacji wyników quizów z Arkuszami Google
 • …wiele więcej

Możesz kliknąć tutaj, aby zobaczyć kilka wersji demonstracyjnych rodzajów quizów, które możesz utworzyć za pomocą Quiz i Survey Master.

Cena: Podstawowa wtyczka jest dostępna bezpłatnie na WordPress.org. Poszczególne dodatki różnią się ceną od 10 do 35 USD. Lub możesz otrzymać pakiety dodatków za 79 USD lub 129 USD.

Uzyskaj QSM Bezpłatnie Uzyskaj płatne dodatki

2. WP Viral Quiz

Wtyczka WordPress Viral Quiz

Jak sama nazwa wskazuje, Viral Quiz koncentruje się głównie na pomocy w tworzeniu zabawnych quizów, które ludzie będą udostępniać w mediach społecznościowych. Jest to dobra opcja do quizów osobowości w stylu Buzzfeed, quizów popkulturowych itp.

Jest to najlepiej sprzedający się plugin quizów na Envato  (CodeCanyon), gdzie został zakupiony ponad 6600 razy z oceną 4.38 gwiazdek na ponad 285 opinii.

Możesz użyć prostego kreatora, aby utworzyć dwa rodzaje quizów:

 • Ciekawostki Quizy – każde pytanie ma jedną „poprawną” odpowiedź. Ludzie są oceniani na podstawie liczby poprawnych odpowiedzi, które otrzymali.
 • Quiz osobowości – nie ma jednej „poprawnej” odpowiedzi na każde pytanie. Zamiast tego quiz sumuje wszystkie odpowiedzi danej osoby, aby nadać jej typ osobowości.

Aby pokazać ludziom ich wyniki, możesz najpierw poprosić ich o ich adres e-mail (z integracjami dla popularnych dostawców email marketingu i Zapier) lub zmusić ich do udostępnienia quizu, aby zobaczyć wyniki.

Aby zobaczyć, jak skuteczne są twoje wysiłki, Viral Quiz ma integrację z Google Analytics, aby śledzić użycie quizów w GA.

Podsumowując, jeśli chcesz tworzyć quizy w stylu wirusowym, ten jest świetną opcją. Tutaj możesz obejrzeć demonstracje quizów .

Cena: 36 USD z dożywotnimi aktualizacjami i sześciomiesięcznym wsparciem

Zdobądź WP Viral Quiz

3. WP Quiz

Wtyczka WP Quiz

WP Quiz to darmowa wtyczka do quizów WordPress od popularnego developera MyThemeShop, tego samego zespołu, który stoi za wtyczką Rank Math SEO.

Koncentruje się na pomocy w tworzeniu zabawnych, interaktywnych quizów, które mają na celu zaangażowanie odwiedzających i rozprzestrzenianie się w mediach społecznościowych.

Możesz tworzyć trzy rodzaje quizów:

 • Quizy z ciekawostkami
 • Quizy osobowościowe
 • Odwróć karty – pozwala porównać dwa obrazy ze sobą.

Możesz tej wtyczki używać również do bardziej poważnych typów quizów, chociaż nie sądzę, że to akurat jej mocna strona .

W wersji Pro możesz wymagać od odwiedzających dołączenia do Twojej listy e-mailowej lub udostępnienia quizu, aby zobaczyć wyniki.

Wersja Pro dodaje również inne przydatne zaawansowane funkcje, w tym:

 • Szczegółowe analizy quizów
 • Możliwość wyświetlania listy postów na blogu lub innych typów postów i pozwalania ludziom głosować na posty w górę lub w dół ( coś w rodzaju Reddit )
 • Opłata za ujawnienie wyników quizu
 • Wymuś rejestrację w Twojej witrynie, aby zobaczyć wyniki
 • Wyświetlaj reklamy między pytaniami
 • Losuj kolejność pytań lub odpowiedzi
 • Ustaw licznik czasu dla poszczególnych pytań lub całego quizu

Podsumowując, jest to dość elastyczna opcja, zwłaszcza jeśli zaktualizujesz do wersji premium. Możesz zobaczyć porównanie funkcji między wersją bezpłatną, a wersją Pro na dole strony, klikając link poniżej.

Jeśli chcesz sprawdzić kilka przykładów quizów utworzonych za pomocą WP Quiz, kliknij tutaj .

Cena: zaczyna się bezpłatnie na WordPress.org. Wersja Pro od 57 USD do użytku w jednej witrynie

Pobierz WP Quiz Pro Pobierz bezpłatną wersję

4. Thrive Quiz Builder

Thrive Quiz Builder

Thrive Quiz Builder to wysokiej jakości wtyczka quizowa od Thrive Themes, twórców innych popularnych wtyczek, takich jak Thrive Architect i Thrive Leads.

Trochę bardziej koncentruje się wykorzystaniu quizów w celu ulepszenia działań marketingowych, co jest widoczne na liście funkcji.

Na przykład, podobnie jak niektóre inne wtyczki, może pomóc w dodawaniu uczestników quizów do list e-mailowych. Ale idzie też nieco dalej, pozwalając faktycznie segmentować ludzi na podstawie ich odpowiedzi. Oznacza to, że możesz dodawać osoby do różnych list w zależności od tego, jak odpowiedziały na Twój quiz.

Możesz także zachęcić ludzi do udostępniania swoich quizów w mediach społecznościowych za pomocą edytora typu „przeciągnij i upuść”, aby utworzyć własne niestandardowe strony wyników.

Aby zaprojektować quizy, otrzymasz naprawdę zgrabny interfejs, który pomoże Ci tworzyć zaawansowane przepływy logiczne i zobaczyć, jak wszystko się ze sobą łączy. Na przykład możesz rozgałęzić się na różne pytania quizowe w zależności od tego, jak ludzie odpowiadają na wcześniej zadane.

Kolejną naprawdę fajną funkcją jest możliwość testowania A / B zarówno strony docelowej quizu, jak i stron z wynikami. Na przykład możesz zobaczyć, która strona wyników najprawdopodobniej zachęci ludzi do udostępnienia Twojego quizu lub wprowadzenia adresu e-mail.

Podsumowując, jeśli chcesz używać quizów jako narzędzia marketingowego, ta wtyczka jest doskonałą opcją.

Cena : zaczyna się od 67 USD do użytku w jednej witrynie. Możesz też uzyskać go w ramach członkostwa Thrive Themes, które kosztuje 19 USD miesięcznie i zapewnia dostęp do wszystkich produktów dewelopera.

Pobierz Thrive Quiz Builder

5. Quiz Cat

Quiz Cat

Quiz Cat to prosta wtyczka do quizu WordPress od Fatcat Apps. Nie ma tak wielu funkcji, jak większość innych narzędzi, ale myślę, że jest to naprawdę fajna, lekka opcja z intuicyjnym interfejsem.

Więc jeśli chcesz tylko stworzyć kilka podstawowych quizów i nie potrzebujesz gadżetów, ten wybór może być dobrą opcją.

Do każdego pytania możesz dodać odpowiedzi wielokrotnego wyboru. Oprócz używania tekstu, możesz dołączyć obrazy zarówno w pytaniach, jak i odpowiedziach, co otwiera kilka ciekawych możliwości dla wirusowych quizów.

Gdy ktoś skończy quiz, może zobaczyć stronę wyników, w tym przyciski udostępniania społecznościowego, aby zachęcić innych do wzięcia w nim udziału. Możesz także wymagać od innych wpisywania swoich adresów e-mail w celu wyświetlenia wyników.

Inne przydatne funkcje obejmują:

 • Analiza quizów
 • Integracja z Facebook Pixel
 • Eksportuj do arkusza kalkulacyjnego

Jeśli chcesz zobaczyć demonstracje quizów stworzonych w Quiz Cat, kliknij tutaj .

Cena: Darmowa wersja na WordPress.org. Wersja Pro zaczyna się od 49 USD, ale dla niektórych funkcji potrzebujesz planu wyższego poziomu

Pobierz bezpłatną wersję Get Pro

6. Quiz HD

QUiz HD

HD Quiz to kolejna opcja freemium, której możesz użyć do tworzenia zabawnych quizów wirusowych w witrynie WordPress.

Ma prosty kreator, który pozwala tworzyć nieograniczone pytania i odpowiedzi. Możesz wybierać spośród wielu typów pytań (w tym pytań otwartych), a także masz możliwość uwzględnienia obrazów zarówno w pytaniach, jak i odpowiedziach.

Inne przydatne funkcje obejmują:

 • Mobilny i przyjazny dla dotyku design
 • Zegar quizu
 • Przyciski udostępniania dla wyników quizu
 • Możliwość ustawienia warunku pozytywnego / negatywnego
 • Możliwość losowania pytań i / lub odpowiedzi

Jeśli chcesz sprawdzić przykład quizu stworzonego w HD Quiz, kliknij tutaj .

Cena: 100% za darmo

Pobierz quiz HD

Jaka jest najlepsza wtyczka do quizu WordPress?

Najlepsza wtyczka do Twoich potrzeb zależy od tego, jakie typy quizów chcesz tworzyć i jak planujesz ich używać.

Jeśli chcesz mieć najlepszą wszechstronną opcję, której możesz użyć do dowolnego rodzaju quizu, myślę, że Quiz i Survey Master to świetny punkt wyjścia. Jest to najpopularniejsza darmowa wtyczka do quizów na WordPress.org, a płatne dodatki również zapewniają dużą elastyczność.

Z drugiej strony, jeśli szukasz wirusowych quizów, możesz zacząć od WP Quiz lub Viral Quiz , ponieważ te wtyczki są bardziej odpowiednie do quizów w stylu Buzzfeed.

Jeśli chcesz używać quizów w bardziej ogólny sposób marketingowy, to Thrive Quiz Builder jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

A jeśli szukasz prostej, bezpłatnej opcji tworzenia ciekawych quizów, sprawdź Quiz Cat lub HD Quiz .

Tłumaczenie maszynowe, źródło: WPLift

Najlepsze wtyczki do quizów - WordPress

Podobne