Tłumaczenie maszynowe

Bez względu na rozmiar witryny, nigdy nie lekceważ znaczenia korzystania z co najmniej jednej z najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobrą ochronę tej witryny.

Oczywiście kusi, aby postrzegać bezpieczeństwo witryn jako problem występujący wyłącznie w dużych witrynach internetowych. W końcu to one mogą potencjalnie przynieść największe korzyści hakerom i innym cyberprzestępcom. Jednak są to także te, które mają największe budżety i pracują dla nich najlepsi eksperci od cyberbezpieczeństwa , co czyni je znacznie mniej atrakcyjną opcją niż przeciętna mała i średnia firma.

Hakerzy wiedzą o tym aż za dobrze. Wiedzą również, że ponieważ wielu właścicieli rozwijających się firm nie uważa bezpieczeństwa za prawdziwy problem, nie robią z tym zbyt wiele, co oznacza, że ostatecznie są łatwym celem.

Innymi słowy, bez odpowiednich zabezpieczeń pozostawiasz swoją witrynę internetową i firmę w niebezpieczeństwie.

To zła wiadomość. Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzebujesz ogromnego budżetu, z którego korzystają duże marki, aby zapewnić solidne zabezpieczenia swojej witryny.

Istnieje wiele niedrogich narzędzi zaprojektowanych w celu wzmocnienia Twojego bezpieczeństwa i zapewnienia bezpieczeństwa Twojej witryny przez całą dobę, a dzisiaj przyjrzymy się tym, co uważamy za 3 najlepsze wtyczki zabezpieczające WordPress.

Dlaczego tylko te trzy?

Ponieważ w przeciwieństwie do innych wtyczek, które koncentrują się na jednym aspekcie, takim jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, te w tym przewodniku oferują w pełni kompleksowe podejście do bezpieczeństwa WordPress i robią to lepiej niż większość innych na rynku.

A więc bez zbędnych ceregieli zanurzmy się w tym:

Najlepsze 3 najlepsze wtyczki bezpieczeństwa WordPress

1. Malcare

Wtyczka Malcare WP Security

Malcare chwali się, że jest to jedyna wtyczka zabezpieczająca WordPress z dedykowaną funkcją automatycznego czyszczenia, która natychmiast usuwa złośliwe oprogramowanie w momencie jego wykrycia.

Jeśli wiesz cokolwiek o złośliwym oprogramowaniu, będziesz wiedział, jaka to wielka sprawa.

Złośliwe oprogramowanie (MALicious softWARE) to wszelkiego rodzaju oprogramowanie, które cyberprzestępcy umieszczają na Twoim serwerze internetowym, aby siać spustoszenie w Twojej witrynie i całej firmie.

Powszechnie uważamy, że złośliwe oprogramowanie to rodzaj oprogramowania, które kradnie informacje o kartach kredytowych i dane osobowe, które można wykorzystać w celu uzyskania korzyści finansowych, ale to tak naprawdę tylko wierzchołek przysłowiowej góry lodowej.

Złośliwe oprogramowanie może również służyć do zalewania witryny spamem, co może być katastrofalne. W najlepszym przypadku powoduje to, że potencjalni klienci natychmiast sięgają po przycisk Wstecz po znalezieniu Twojej witryny, często już nigdy nie wracają. W najgorszym przypadku niszczy Twoją obecność w Internecie, umieszczając witrynę na czarnej liście głównych wyszukiwarek, takich jak Google.

Jeśli więc Twoja witryna zostanie zainfekowana złośliwym oprogramowaniem, musisz ją natychmiast usunąć, a nie dni lub tygodnie później, gdy Twoje narzędzie zabezpieczające przechodzi cotygodniowe skanowanie.

W Malcare podoba nam się to, że wtyczka działa znacznie głębiej niż inne, usuwając złożone i poważnie zaawansowane formy złośliwego oprogramowania, których mniejsze wtyczki po prostu nie mogą dotknąć.

Co najlepsze, narzędzie zapewnia proaktywną ochronę, blokując wszystkie tylne drzwi i wrażliwe punkty dostępu, aby zapobiec przyszłym atakom. Jeśli wyrafinowany haker nadal znajdzie się w Twojej witrynie, inteligentne systemy Malcare uczą się, udowadniają i ewoluują, aby zapobiegać podobnym atakom w przyszłości, jednocześnie usuwając to zagrożenie.

Główne cechy Malcare

Oczywiście jest to przegląd wszechstronnych wtyczek zabezpieczających WordPress, więc nie powinno dziwić, że Malcare ma o wiele więcej zamiarów niż automatyczne czyszczenie i ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, jest to kompleksowe narzędzie zabezpieczające przeznaczone dla stron internetowych we wszystkich rozmiarach.

Inną kluczową cechą, która sprawia, że jest to opłacalny zakup, jest inteligentna zapora ogniowa . Działając 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku zapora ogniowa przeprowadza rygorystyczną analizę każdego żądania adresu IP wysyłanego do Twojej witryny w ciągu milisekund, identyfikuje osoby mające złośliwe zamiary i natychmiast blokuje im dostęp do Twojej witryny.

Gdzie indziej, automatyczna ochrona logowania oparta na captcha wykonuje solidną robotę, chroniąc Twoją witrynę przed atakami brutalnej siły, zapewniając, że nikt nie dostanie się do Twojej witryny, kto nie powinien.

Wreszcie, jesteśmy również wielkimi fanami hartowanego pulpitu WordPress w witrynie, co w prostych słowach oznacza, że otrzymujesz narzędzia, które analizują aktualny stan bezpieczeństwa Twojej witryny, przedstawiają zalecenia dotyczące optymalizacji tego zabezpieczenia i pozwalają na przeprowadzenie tej optymalizacji z poziomu Twojej witryny.

Analiza wpływu Malcare Performance

Jedną z wielu zalet korzystania z Malcare jest to, że całe skanowanie i przetwarzanie odbywa się na ich serwerach, a nie na Twoim.

W teorii oznacza to, że wtyczka nie powinna mieć praktycznie żadnego wpływu na wydajność Twojej witryny. Jak to wygląda w prawdziwym środowisku?

Właściwie całkiem nieźle.

Przetestowaliśmy naszą witrynę w serwisie Pingdom przed i po aktywacji Malcare i stwierdziliśmy, że różnica wyniosła 0,20 sekundy.

Mając to na uwadze, można śmiało powiedzieć, że możesz użyć tej wtyczki, aby zoptymalizować swoje bezpieczeństwo, nie martwiąc się, że spowolni Twoją witrynę.

Plany i ceny wtyczek Malcare Security

Bylibyśmy niedbali, gdybyśmy nie wskazali, że istnieje bezpłatna wersja wtyczki Malcare Security, która zapewnia kilka przydatnych funkcji, takich jak skanowanie złośliwego oprogramowania w całej witrynie, ochrona logowania i inteligentna zapora ogniowa, ale jeśli naprawdę zamierzasz aby jak najlepiej wykorzystać to narzędzie, zdecydowanie opłaca się wybrać wersję premium.

Malcare oferuje elastyczny zakres rocznych licencji, zaczynając od 99 USD za jedną witrynę, aż do 599 USD za 20 witryn.

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, firma przygotuje również pakiet na zamówienie specjalnie dla Ciebie. To świetna opcja, jeśli szukasz rozwiązania zabezpieczającego, które możesz przepakować i sprzedać klientom własnej agencji projektowania stron internetowych, ponieważ pakiet niestandardowy pozwala używać Malcare jako rozwiązania z białą etykietą wraz z raportami klientów.

W przeciwnym razie jedynym powodem, aby płacić za cokolwiek więcej niż licencję jednostronną 99 USD, jest to, że chcesz korzystać z wtyczki na wielu stronach internetowych, w przeciwnym razie wszystkie funkcje są takie same, w tym:

 • Automatyczne codzienne skanowanie złośliwego oprogramowania
 • Pełne zarządzanie witryną
 • Ochrona logowania
 • Spersonalizowane wsparcie
 • Inteligentna zapora sieciowa
 • Nieograniczone automatyczne usuwanie złośliwego oprogramowania
 • Hartowanie witryny.

Zalety i wady wtyczki Malcare Security

Plusy:

 • Niezwykle łatwy w instalacji i konfiguracji w mniej niż minutę
 • Interfejs przyjazny dla początkujących. Nie jest wymagana wiedza techniczna
 • Skanowanie witryn internetowych poza siedzibą firmy oznacza minimalny wpływ na zasoby Twojej witryny
 • Usuwanie złośliwego oprogramowania jednym kliknięciem.

Minusy:

 • Nie obejmuje kopii zapasowej witryny, chyba że zapłacisz dodatkowo
 • Nie obejmuje ochrony przed wyciekiem hasła.

Uzyskaj Malcare

2. WordFence

Wtyczka bezpieczeństwa WordPress do Wordfence

Rzadko zdarza się, że kiedykolwiek natkniesz się na rozmowę o najlepszych wtyczkach bezpieczeństwa WordPress bez choćby jednego wspomnienia nazwy WordFence .

Jedna z najpopularniejszych wtyczek bezpieczeństwa na świecie, obecnie szczyci się ponad 3 milionami aktywnych instalacji i ponad 3000 5-gwiazdkowych recenzji w Katalogu wtyczek WordPress, które mówią wiele o jego jakości.

Jednym z powodów, dla których WordFence jest tak ukochany, jest zapora ogniowa klasy premium.

Inne wtyczki mogą korzystać z zapór ogniowych opartych na chmurze, ale wykwalifikowany haker może je zawsze ominąć i narazić witrynę na kradzież danych, a także umożliwić zainstalowanie wszelkiego rodzaju złośliwej zawartości na serwerze sieciowym.

Z drugiej strony zapora ogniowa punktu końcowego jest znacznie trudniejsza – jeśli nie całkowicie niemożliwa – do ominięcia, chroniąc Twoją witrynę i chroniąc dane przed wzrokiem ciekawskich.

Najbardziej podoba nam się w tym to, że jest to zdecydowanie jedna z najszybciej działających zapór ogniowych, jakie napotkaliśmy.

Po skonfigurowaniu Wordfence jest pierwszą rzeczą, która uruchamia się w momencie, gdy przychodzi żądanie do Twojej witryny. Przed załadowaniem kodu, a nawet przed podłączeniem bazy danych , zapora natychmiast rozpoczyna pracę nad przeprowadzeniem niezwykle dogłębnej analizy, uruchamiając żądanie za pośrednictwem szerokiego zestawu reguł w milisekundach, aby określić, czy zezwolić na to żądanie.

Zapora ma również przewagę nad opcjami opartymi na chmurze, ponieważ może wykorzystywać informacje o tożsamości użytkownika podczas podejmowania decyzji. Oznacza to, że nie tylko określa, czy zablokować, czy zezwolić na żądanie w oparciu o typ żądania, ale inne kluczowe czynniki dotyczące tego, kim są.

Główne funkcje programu WordFence

WordFence mógł na początku funkcjonować wyłącznie jako zapora ogniowa, ale od tego czasu przekształcił się w punkt kompleksowej obsługi dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z bezpieczeństwem WordPress.

Inną kluczową funkcją jest tutaj skaner bezpieczeństwa WordPress, który skanuje wszystkie motywy, wtyczki i podstawowe pliki WordPress w poszukiwaniu wszystkiego, co może zaszkodzić Twojej witrynie.

Obejmuje to nie tylko standardowe złośliwe oprogramowanie, ale także luki w zabezpieczeniach backdoorów, podejrzane adresy URL, szkodliwe przekierowania i ataki polegające na wstrzyknięciu spamu SEO.

Jeśli WordFence znajdzie coś, czego nie powinno tam być, pomoże Ci szybko usunąć to na dobre jednym kliknięciem przycisku i naprawić uszkodzone pliki, zastępując je czystą wersją oryginalnego kodu.

Wtyczka też się na tym nie kończy.

Podoba nam się zaawansowane funkcje ręcznego blokowania, które pozwalają przejmować kontrolę i blokować całe sieci, poszczególnych użytkowników, a nawet całe kraje. Ta ostatnia funkcja jest uwzględniona tylko w planie premium, ale może okazać się niezbędna, jeśli otrzymujesz ataki z określonego regionu.

Na koniec musimy przyznać WordFence zasługi za stworzenie funkcji ochrony logowania, które są lepsze niż te, które można znaleźć w Malcare.

Witryna nie tylko wykorzystuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe w celu ochrony przed atakami siłowymi, ale zawiera również bardzo przydatną funkcję ochrony przed wyciekiem hasła.

Ponieważ naruszenia bezpieczeństwa danych stały się coraz bardziej powszechne w ostatnich latach, funkcja ta może okazać się nieoceniona w zapobieganiu logowaniom administratora do Twojej witryny przy użyciu znanych naruszonych haseł.

Analiza wpływu programu WordFence na wydajność

Niestety, jedną z największych wad korzystania z WordFence jest jego rozmiar i wpływ na ogólną wydajność witryny WordPress.

Nie popełnij tego błędu, to jedna potężna wtyczka i może mieć zauważalny wpływ na szybkość ładowania strony.

W naszych testach Pingdom spowolniło to działanie witryny nawet o sekundę, chociaż było to spowodowane wyłączonymi funkcjami wyczerpującymi zasoby, takimi jak pulpit nawigacyjny ruchu na żywo. Widzieliśmy raporty innych użytkowników włączających tę funkcję i spowolnionych o ponad 3 pełne sekundy.

Biorąc pod uwagę ogólną dwusekundową regułę dotyczącą szybkości ładowania strony, możesz zrozumieć, jaki problem może to powodować

Ceny i plany wtyczki bezpieczeństwa WordFence

Jeśli zamierzamy przypisać WordFence zasługi za cokolwiek, to musi to być jakość jego bezpłatnej wersji .

Jeśli szukasz solidnej wtyczki zabezpieczającej, ale nie masz budżetu na zakup opcji premium, WordFence to dobry wybór.

Standardowa zapora punktu końcowego i skaner bezpieczeństwa są dołączone, podobnie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, blokowanie prób dostępu przy użyciu złamanych haseł oraz możliwość blokowania dostępu na podstawie zakresu adresów IP, nazw hostów i nie tylko.

Jeśli zdecydujesz się na uaktualnienie, otrzymasz to wszystko plus funkcje tylko premium, w tym:

 • Blokowanie kraju
 • Czarna lista adresów IP w czasie rzeczywistym
 • Aktualizacje reguł zapory w czasie rzeczywistym i sygnatur złośliwego oprogramowania
 • Kontrole reputacji.

Ceny zaczynają się od 99 USD za jedną witrynę do 1130 USD za 15 licencji. Podobnie jak w przypadku Malcare, wszystkie funkcje premium są dostępne niezależnie od zakupionej licencji. Jedyną różnicą jest to, w ilu witrynach używasz WordFence premium.

Zalety i wady WordFence

Plusy:

 • Najlepsza darmowa wtyczka zabezpieczająca WordPress
 • Zaawansowana zapora punktów końcowych
 • Dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika ułatwia bieżące zarządzanie
 • Regularnie aktualizowane, aby zapewnić aktualną ochronę przed najnowszymi zagrożeniami.

Minusy:

 • Znany z negatywnego wpływu na wydajność witryny
 • Początkowa konfiguracja i konfiguracja mogą być trudniejsze niż w przypadku innych wtyczek.

Pobierz WordFence

3. Bezpieczeństwo iThemes

Wtyczka iThemes Security

Podczas gdy inne wtyczki bezpieczeństwa WordPress koncentrują się na kluczowych funkcjach jako ich głównym punkcie sprzedaży, iThemes Security polega na użyteczności.

Cały MO w tym przypadku opiera się na zapewnieniu profesjonalnego bezpieczeństwa WordPress na najwyższym poziomie całkowicie dostępnym dla osób dopiero zaczynających od platformy i w tym celu musimy powiedzieć, że wtyczka wyjątkowo dobrze wykonuje swoją pracę.

Chociaż iThemes dużo spakował w swoją popularną wtyczkę bezpieczeństwa (a my rozpakujemy dokładnie to, co jest zawarte w dalszej części), wszystkie funkcje są scentralizowane w jednym panelu bezpieczeństwa, który, choć niezwykle wszechstronny, nie jest w żaden sposób przytłaczający i ułatwia monitoruj i zarządzaj wszystkimi aspektami bezpieczeństwa witryny w jednym miejscu.

Najlepsze jest to, że konfiguracja i konfiguracja zajmuje nie więcej niż minutę, a gotowe ustawienia domyślne już okazały się wystarczająco skuteczne, aby chronić większość małych i średnich witryn internetowych.

Jeśli chcesz poprawić i dopracować rzeczy, możesz to zrobić, po prostu przechodząc przez każdą opcję i zaznaczając odpowiedni przycisk.

Wszystko to jest zaprojektowane w taki sposób, że gdybyś nigdy wcześniej nie korzystał z WordPressa, nadal byłbyś w stanie rozwiązać problem w mgnieniu oka.

A jeśli nie?

Nie ma problemu, istnieje szeroki wybór prostych do wykonania samouczków, które przeprowadzą Cię przez cały proces.

Funkcje bezpieczeństwa iThemes

Jeśli chodzi o funkcje, pierwszą rzeczą, którą zauważysz w iThemes Security, jest brak zapory ogniowej. Tak więc, jeśli jest to jedno z kluczowych kryteriów wyboru najlepszej wtyczki zabezpieczającej WordPress dla Twojej witryny, możesz wybrać jedną z dwóch pozostałych opcji z tej listy.

Mimo to, to, czego brakuje iThemes w tym dziale, nadrabia w wielu innych, z bogactwem zaawansowanych funkcji, które sprawiają, że jest to jedna z najbardziej wszechstronnych wtyczek bezpieczeństwa.

Najbardziej widoczną i użyteczną funkcją jest skaner witryn, który przejdzie przez wszystkie Twoje motywy, wtyczki i podstawowe pliki w momencie aktywacji w poszukiwaniu wszelkich istniejących problemów, w tym złośliwego oprogramowania, luk w zabezpieczeniach backdoorów i spamu SEO, a także wszelkich innych – aktualne oprogramowanie, które może narazić Cię na ataki.

Skanowanie typu „wszystko w jednym” sprawdzi nawet, czy nie ma czarnej listy, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych skanerów.

Skanowanie ręczne jest dostępne zarówno w wersji bezpłatnej, jak i premium, a użytkownicy IThemes Security Pro mogą również zaplanować automatyczne codzienne skanowanie, aby naprawdę mieć na uwadze.

W innych miejscach jest również wiele funkcji zapobiegających atakom brutalnej siły. Wtyczka pozwala ustawić ścisłą liczbę nieautoryzowanych logowań na użytkownika i zablokować każdego, kto wyraźnie próbuje odgadnąć Twoje hasło.

Nawet jeśli zrobią to dobrze, zadziała doskonałe uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Dzięki temu Twój smartfon będzie używany, abyś wiedział, że jedyną osobą uzyskującą dostęp do Twojej witryny jesteś Ty.

A jeśli masz innych administratorów, redaktorów itp.? Możesz upewnić się, że używają tego samego procesu dwuskładnikowego, a jednocześnie wymuszają silne hasła, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej witryny.

Inne kluczowe funkcje obejmują:

 • Ustaw pulpit nawigacyjny WordPress w trybie „Poza domem”, aby był niedostępny w określonych godzinach
 • Zmień domyślny adres URL logowania do WordPressa, aby hakerzy nie wiedzieli, gdzie go znaleźć.
 • Powiadomienia o zmianach plików
 • 404 Detection
 • Kopie zapasowe baz danych
 • Kontrola zaufanych urządzeń
 • Kontrola bezpieczeństwa użytkownika WordPress

Analiza wpływu iThemes na wydajność

Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy przyglądać się iThemes Security, z przyjemnością zauważyliśmy, że pochodzi od marki, która bardzo poważnie traktuje wydajność witryny.

Firma iThemes wprowadziła kilka ulepszeń do swojej wtyczki, aby zminimalizować jej wpływ na zasoby witryny i poprawić szybkość.

W naszych testach Pingdom znaleźliśmy 0,22-sekundową różnicę, mniej więcej taką samą, jak w przypadku wtyczki Malcare, której szukaliśmy wcześniej.

Chociaż jesteśmy z tego całkiem zadowoleni, zauważyliśmy, że inni użytkownicy iThemes Security odkryli, że uruchomienie tej wtyczki ma tendencję do spowolnienia szybkości ładowania ich pulpitu nawigacyjnego WordPress, ale nie samej witryny.

Ceny i plany iThemes

Jest wiele do polubienia w bezpłatnej wersji iThemes Security (wcześniej znanej jako Better WP Security), która zapewnia nie mniej niż 30 różnych narzędzi bezpieczeństwa w jednym pakiecie.

Obejmują one wspomniany wcześniej skaner witryn, wymuszanie siły hasła, zapobieganie atakom typu brute force i nie tylko. To powiedziawszy, wiele bezpłatnych funkcji ma ograniczenia, więc warto zapłacić, aby uzyskać pełny efekt.

Jeśli zdecydujesz się to zrobić, zapłacisz tylko 80 USD za roczną licencję na 2 strony internetowe (licencja na jedną witrynę plus dodatkowa licencja „bonusowa”), co sprawia, że jest to zdecydowanie najbardziej przystępna cena ze wszystkich trzech dostępnych obecnie wtyczek .

Jeśli jedna witryna nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz zapłacić 127 USD rocznie za 10 witryn lub 199 USD rocznie za nieograniczoną liczbę witryn.

Wszystkie plany obejmują te same funkcje, a także wsparcie premium i 12 miesięcy aktualizacji.

iThemes wady i zalety

Plusy:

 • Przyjazne dla początkujących podejście do bezpieczeństwa WordPress
 • 2 licencje na witrynę za 80 USD to dobry stosunek jakości do ceny
 • Funkcja stopnia bezpieczeństwa WordPress to łatwy sposób na zidentyfikowanie możliwości dalszej optymalizacji bezpieczeństwa witryny
 • Jedna z niewielu wtyczek bezpieczeństwa z wbudowanymi opcjami tworzenia kopii zapasowych bazy danych.

Minusy:

 • Brak zapory
 • Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że bezpieczeństwo iThemes wprowadza zmiany w ich bazie danych, co powoduje problemy z pozostałą częścią ich witryny
 • Wiadomo, że funkcja wykrywania zmian plików powoduje wolniejsze ładowanie pulpitu WordPress.

Uzyskaj iThemes Security

Jaka jest ogólnie najlepsza wtyczka bezpieczeństwa WordPress? Nasz werdykt

Czytałeś więc naszą opinię na temat trzech najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress w tym roku, ale która z nich jest absolutnie najlepsza?

Szczerze mówiąc, wszystko zależy od tego, czego szukasz we wtyczce. Jeśli szukasz funkcji premium w przystępnej cenie, to licencja 2 za 1 80 USD, którą oferuje iThemes Security, jest praktycznie nie do pobicia i oznacza, że otrzymasz ponad 30 wysokiej jakości funkcji bezpieczeństwa, aby poradzić sobie ze wszystkim, od złośliwego oprogramowania po Problemy z blokowaniem adresów IP i logowaniem do witryny.

Podobnie, jeśli martwisz się, że bezpieczeństwo witryny jest dla Ciebie zbyt zaawansowane i potrzebujesz podejścia przyjaznego dla początkujących, rozwiązaniem jest iThemes Security .

Jeśli szukasz najlepszej darmowej wtyczki lub najlepszej zapory ogniowej, WordFence jest bezkonkurencyjnym zwycięzcą.

Jeśli z drugiej strony szukasz wtyczki premium w rozsądnej cenie, która oferuje doskonałe zabezpieczenie i wysokiej jakości skanowanie witryny, która nie wpłynie na wydajność Twojej witryny i jest bardzo łatwa do opanowania, to Malcare jest dla Ciebie.

Tłumaczenie maszynowe, źródło: WPLift

Podobne